Pierwszy triumf Staniszewskiego, show Woelberta

Nowy sezon przynosi wiele zmian, które sprawiają, że wiele serii ma swój koniec. Nie inaczej było w Pile. W niedziele swój wielki dzień miał Paweł Staniszewski, który po biegu juniorskim mógł powiedzieć: WRESZCIE! Otóż w pojedynku przeciwko Stainer Unii Kolejarz Rawicz, młodzieżowiec Polonii Piła odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na torach ligowych. Pawłowi gratulujemy i trzymamy kciuki by na następną trójkę nie musiał czekać kolejnych 52 gonitw.

Skoro jesteśmy przy juniorach, należy słówko powiedzieć o młodzieżowcach ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz. Otóż duet Studziński-Orwat stanowi silną kartę w talii drużyny spod znaku „Gryfa”. Zwłaszcza w drugiej gonitwie dnia, gdzie w obu pierwszych meczach sezonu bydgoszczanie za każdym razem wygrywali podwójnie. Dla kibiców Polonii jest to swego rodzaju nowość. W zeszłym sezonie młodzieżowcy Polonii zaledwie trzy razy okazali się być lepsi od swoich rówieśników. Jednak wszystkie te zwycięstwa kończyły się stosunkiem 4:2. Średnia bydgoskich juniorów w biegu numer dwa w sezonie 2018 wyniosła 2,36. Następny skalp do zdobycia już w niedziele w Poznaniu!

Jednak jeśli przeanalizujemy wszystkie drugoligowe pary, na pewno imponuje duet w postaci Gizatullin-Szczepaniak. Otóż Ci zawodnicy Kolejarza Opole, już sześciokrotnie razem stawali pod taśmą i w pięciu przypadkach okazali się być lepsi od przeciwników. Zaledwie raz byli gorsi i zjeżdżali z toru z wynikiem 2:4. W niedzielę w Bydgoszczy jeszcze lepszy okazał się kolega z drużyny wyżej wspomnianych zawodników – Kevin Woelbert, który przy swoim nazwisku zapisał siedemnaście punktów. Niemiec wyrównał tym samym wyczyn Denisa Gizatullina, który przed rokiem miał najwyższy punktowy wynik w jednym ligowym meczu 2.LŻ.

Fantastyczny wynik Kevina Woelberta na nic się zdał, ponieważ Kolejarz Opole nie powtórzył sukcesu sprzed roku i wracał z Bydgoszczy na tarczy. Zeszłoroczne zwycięstwo było pierwsze w historii zawodników ze „stolicy polskiej piosenki” przy Sportowej. W powyższym nie uwzględniłem wygranej Kolejarza Opole nad rezerwami bydgoskiej Polonii w 1991 roku.

Facebook Comments Box