Fatalna Polonia, równo w Poznaniu

Mimo tego, że na torze się nie pojawił to wskoczył na pozycje lidera. Mowa tutaj o Gregu Hancocku, który został najskuteczniejszym żużlowcem 2. Ligi Żużlowej. Wszystko to za sprawą jednej wpadki Szymona Szlauderbacha w gonitwie szóstej, kiedy to młodzieżowiec Unii Kolejarza przywiózł zero. Presji na Szymonie już nie ma, więc może śmiało atakować 4-krotnego IMŚ, w końcu lepiej gonić niż uciekać. Na trzecim miejscu mamy dwóch Panów, których imiona zaczynają się od „Rich”. Zarówno Lawson z Opola i Worrall z Rawicza mają obecnie średnią na poziomie 2,600 pkt/bieg.

W klasyfikacji par według wskaźnika „+/-„ liderem, podobnie jak przed tygodniem, jest duet Bellego-Kajzer. W porównaniu do poprzedniej kolejki ta poznańska dwójka do +10 dołożyła kolejne cztery oczka. Wrażenie robi fakt, iż para Bellego-Kajzer w dziewięciu biegach przegrała zaledwie raz. Polonia Bydgoszcz pozostaje jedyną drużyną w lidze, która jeszcze w tym sezonie nie wygrała podwójnie. Zawodnicy z województwa Kujawsko-Pomorskiego przegrali dotychczas aż 70% swoich biegów, więc nie wygląda to za kolorowo, a już na pewno nie biało-czerwono…

Na pole A w Poznaniu można spojrzeć w dwojaki sposób. Najpierw analizując statystykę zwycięstw, tam widzimy, że zaliczono zaledwie trzy zwycięstwa. Nie wygląda to dobrze w porównaniu do pozostałych pól, gdzie z każdego było wygranych aż dziewięć. Natomiast jak zerkniemy na liczbę punktów jakie zdobyto z każdego toru w Poznaniu, tu widzimy niesamowitą równość. Najlepsze jest pole D (51 pkt – 28%), a najgorsze pole C (42 pkt – 23%). Wspomniany tor, znajdujący się najbliżej kredy zajmuje miejsce drugie z 44 punktami.

Facebook Comments Box
.