Analiza torów PGE Ekstraligi 2020 – Gorzów

Za nami niezwykle intensywny sezon PGE Ekstraligi. Na GuruStats to już tradycyjnie czas podsumowań i analiz, w których bierzemy pod lupę statystyki ekstraligowych torów. Znajduje się w nich też zestawienie mijanek, czyli wszystkich wyprzedzeń pomiędzy rywali po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:
[9,00] Gorzów – 7 miejsce

2019: [6,29] – 8 miejsce
2018: [7,67] – 8 miejsce
2017: [8,33] – 6 miejsce

Na gorzowski wynik możemy spojrzeć w dwojaki sposób. Z jednej strony oglądaliśmy tam najwięcej ścigania odkąd prowadzone są statystyki. Z drugiej jest to nadal wynik znacznie poniżej średniej. Najciekawsze spotkania mieliśmy, podobnie jak w przypadku sąsiadów z południa, kiedy gościem była drużyna z Leszna. W inauguracyjnej potyczce zobaczyliśmy aż 16 mijanek, co było najlepszym wynikiem w Gorzowie w historii tych statystyk.

O zespole Stali Gorzów można śmiało powiedzieć, że miała atut własnego toru. Podopieczni Stanisława Chomskiego dysponowali u siebie dobrymi startami (55,3% skuteczności – trzeci wynik w PGEE), a do tego dołożyli najlepszy bilans domowy na dystansie, +21 punktów. Warto jednak zaznaczyć, że był on udziałem dwójki Anders Thomsen (+13), Bartosz Zmarzlik (+12). Pozostali zakręcili się w okolicy zera, poza Nicolaiem Klindtem, który stracił na trasie 4 „oczka”.

Ponad 43% ze wszystkich mijanek w Gorzowie zobaczyliśmy na pierwszym okrążeniu. Stosunkowo sporo działo się też na ostatnim kółku, w który zarejestrowaliśmy 11 akcji. Co ciekawe, najwięcej z nich należało do Rafała Karczmarza (3). Królami dystansu na gorzowskim torze byli wspomniani wyżej Thomsen i Zmarzlik, do których należało 31 z 81 wyprzedzeń. Z przyjezdnych najczęściej szarżował Tai Woffinden (6 razy). Siła pól startowych wzrastała razem z bliskością krawężnika. Pole D było drugim najgorszym w PGE Ekstralidze, zaraz po leszczyńskim.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2020:

7. [9,00] Gorzów
8. [6,56] Zielona Góra

Facebook Comments Box