Gorzowskie rundy statystycznie

Po wybornym otwarciu cyklu Grand Prix we Wrocławiu, dostaliśmy znacznie słabszy weekend pod względem ścigania w Gorzowie. Turnieje, w których wygrywali Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren, nie zachwyciły, ale też nie pozostawiły nas bez wspomnień.

Obie gorzowskie rundy dały nam taką samą liczbę mijanek – 22. Ich rozkład zdecydowanie się jednak różnił. W piątek większość akcji na dystansie zobaczyliśmy w pierwszych dwóch seriach. Działo się przede wszystkich w biegu nr 2, kiedy Jason Doyle spadł z pierwszej pozycji na ostatnią. Sobotni turniej rozkręcił się na dobrą sprawę dopiero od gonitwy nr 17, a jego zwieńczeniem była zażarta walka w wielkim finale.

Piątkowy triumf był siódmym w karierze Bartosza Zmarzlika, który po raz drugi świętował na domowym torze. Piątą wygraną odniósł w sobotę Fredrik Lindgren. Statystycznie najważniejszym wydarzeniem tego dnia była jednak przerwana zła seria Emila Sajfutdinowa, który po raz pierwszy od 28 wyścigów wygrał w biegu półfinałowym. Rosjanin ostatni raz uczynił to 18 maja 2013 roku w Pradze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem na starcie w gorzowskich turniejach był Zmarzlik, który zazwyczaj rozstrzygał kwestie zwycięstwa już na pierwszym łuku. Efektywność w tym aspekcie wreszcie pokazał Jason Doyle, będący niewiele gorszy od aktualnego mistrza świata. Kolejni zawodnicy ponownie sporo stracili do najlepszej dwójki.

Skuteczność na starcie w obu rundach SGP Gorzów – TOP 5:

1. [85%] Bartosz Zmarzlik (33-6)
2. [81%] Jason Doyle (34-8)
3. [69%] Fredrik Lindgren (29-13)
4. [64%] Martin Vaculik (23-13)
5. [61%] Tai Woffinden (22-14)

Tor nie pozwalał na wiele wyprzedzeń, więc skuteczności na dystansie nie były tak imponujące jak podczas pierwszego weekendu. Ponownie najlepszy wynik osiągnął Maciej Janowski, któremu brakowało jednak siły przebicia w półfinałach. Tuż za nim znalazł się Bartosz Zmarzlik. Miał on jednak tylko sześć okazji, aby pokonać rywala na dystansie. Trzeci wynik, z kluczowymi akcjami w najważniejszych wyścigach, zanotował Fredrik Lindgren.

Skuteczność na dystansie w obu rundach SGP Gorzów – TOP 5:

1. [17%] Maciej Janowski (+4/23)
2. [17%] Bartosz Zmarzlik (+1/6)
3. [15%] Fredrik Lindgren (+2/13)
3. [15%] Martin Vaculik (+2/13)
5. [12%] Leon Madsen (+2/17)

Szczegółowe statystyki Speedway Grand Prix 2020

Facebook Comments Box
.