Powrót Emila na szczyt

Dokładnie 7 lat temu Tomasz Gollob po raz ostatni wystartował w turnieju Grand Prix na torze w Bydgoszczy. Wychowanek tamtejszej Polonii zaliczył rekordowe, dziesiąte podium na stadionie Polonii. Gollob do siedmiu zwycięstw dołożył trzeci raz miejsce na najniższym stopniu podium.

W zawodach triumfował Emil Sajfutdinow, który czekał prawie 4 lata na kolejne zwycięstwo w cyklu Grand Prix. Rosjanin świetnie prezentował się na dobrze sobie znanym bydgoskim torze, pokazując wiele efektownych akcji. Emocjonująco było zwłaszcza w biegu piętnastym, kiedy doszło do kapitalnego starcia Rosjanina z Taiem Woffindenem. Wyścig wygrał Brytyjczyk, ale w decydujących wyścigach górą był już Sajfutdinow. Woffinden miał jednak powody do zadowolenia, bo po raz pierwszy w karierze wystartował w finale turnieju Grand Prix.

Poza Sajfutdinowem i Gollobem na podium zobaczyliśmy również Mateja Zagara. Słoweniec był tego dnia najlepiej startującym zawodnikiem (76% skuteczności na starcie), co kompletnie nie pasuje do jego aktualnej charakterystyki jazdy. Na dystansie brylowała pozostała trójka finalistów oraz Darcy Ward. Australijczyk zajął drugie miejsce w rundzie zasadniczej i prowadził nawet przez w biegu półfinałowym, ale ostatecznie zabrakło go w decydującej batalii.

Więcej liczb z Grand Prix Europy 2013 na poniższej wizualizacji:

Facebook Comments Box
.