Hit we Wrocławiu. Zagar powalczy z klątwą

To jest ten dzień! PGE Ekstraliga powraca przy pięknej wiosennej pogodzie i od razu funduje nam wielki rewanż za poprzedni finał. Emocji nie powinno zabraknąć także przy okazji niedzielnych spotkań.

Betard Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno (sobota 15:00, live nSport+ HD)

We Wrocławiu Betard Sparta podejmie FOGO Unię Leszno, a ja mam nadzieję, że wypełniony po brzegi Stadion Olimpijski wreszcie dostarczy nam wiele dobrego ścigania. Istnieje tylko obawa, że do mijankowej zabawy nie przyłączy się Jarosław Hampel, który przy okazji dwóch ostatnich wizyt we Wrocławiu zdobył łącznie z bonusami 29 punktów. Jego jedynym pogromcą był Maksym Drabik. Postawa juniorów to też interesująca sprawa, bo leszczynianom będzie potrzebne przełamanie Bartosza Smektały i Dominika Kubery, którzy na Olimpijskim nie wygrali jeszcze ligowego biegu. W bezpośrednich pojedynkach PGEE 2017 Drabik pokonał leszczyński duet 9:0. Dla wyrównania stron dodajmy, że Maciej Janowski wygrał tylko 1 z 8 pojedynków przeciwko Emilowi Sajfutdinowowi.

MRGARDEN GKM Grudziądz – forBET Włókniarz Częstochowa (niedziela 16:30, live nSport+ HD)

Matej Zagar po raz kolejny zmierzy się z klątwą betonowego toru. Czy wiesz, jak nazywa się zawodnik ze zdjęcia, który pokonał go przy okazji ostatniej wizyty na H4? Słoweniec w sezonach 2015-17 zdobył w Grudziądzu 15 punktów i bonus w 14 wyścigach (1,143 pkt/bieg). Kompletnie inne wrażenie pozostawił za to Fredrik Lindgren, który w ubiegłym roku szalał po asfaltowej nawierzchni, mijając aż czterokrotnie zawodników gospodarzy. To więcej niż Artem Laguta w trakcie całego sezonu, ale Rosjanin z kolei rzadko kiedy widział kogoś przed swoją rakietą. Klasą samą dla siebie był w wyścigach nr 6, w których nie przegrał ani razu. Statystyki wskazują, że mecz potrwa dłużej niż 2 godziny. W Grudziądzu zobaczymy dwóch najczęściej wykluczanych zawodników z zeszłego sezonu (Adrian Miedziński i Przemysław Pawlicki) oraz etatowego zrywacza taśm, Tobiasza Musielaka.

Cash Broker Stal Gorzów –  Get Well Toruń (niedziela 19:00 live nSport+ HD)

1121 punktów, 118 bonusów w 591 biegach – to liczby Nielsa Kristiana Iversena zdobyte w barwach gorzowskiej Stali. Tym razem Duńczyk przyjedzie nad Wartę w roli gościa z odmienioną drużyną z Torunia. Mocny na gorzowskim obiekcie powinien być także Jason Doyle, który w sezonach 2015-17 zanotował tutaj średnią 2,318 pkt/bieg. To oczywiście nadal nie jest poziom Bartosza Zmarzlik, bo lider Stali w 122 ostatnich wyścigach u siebie triumfował aż 81 razy (66% zwycięstw). W Gorzowie zadebiutuje Szymon Woźniak, który ma niezwykle miłe wspomnienia z tamtejszego toru, chociaż same liczby nie są tak imponujące (25 punktów i 2 bonusy w ostatnich 20 biegach). W meczu zobaczymy aż czterech zawodników, którzy w zeszłym sezonie znaleźli się w TOP 10 najlepszych bilansów punktowych na dystansie. Poza zwycięzcą tej klasyfikacji, Rune Holtą, będą to Zmarzlik, Iversen i Rafał Karczmarz.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra

W ostatnim meczu niedoceniany przez uczestników #speedwaytyp18 beniaminek z Tarnowa zmierzy się z niedocenianym przez uczestników #speedwaytyp18 teamem z Zielonej Góry. Unia wygrała 6 ostatnich meczów, które otwierały sezon w Tarnowie, a ostatnia porażka przytrafiła się w 2011 roku w meczu przeciwko… Falubazowi. Na torach Nice 1.LŻ tarnowska nawierzchnia nie sprzyjała gościom, Unia zdobyła na nim średnio 55,9 pkt/mecz, a jej najgorszym wynikiem było 48 punktów. W dwóch z tych meczów wziął udział Kacper Gomólski, zapisując na swoim koncie 18 punktów w 11 biegach.

Facebook Comments Box