Identyczne ostrowskie duety

Po emocjonującej czwartej kolejce, w piątej w 2. Lidze Żużlowej nie było już tak ciekawie. Najmniejsza różnica była w Rawiczu, gdzie po weryfikacji wyniku wynosiła ona 22 punkty. W klasyfikacji najskuteczniejszych, dalej na czele Greg Hancock. Tuż za nim pojawił się Richard Lawson ze średnią 2,700 pkt/bieg, który zaliczył drugi udany występ dla Kolejarza Opole. Sprawiło to, że jest w tym momencie sklasyfikowanym zawodnikiem. Trzecie miejsce zajmuje Tomasz Jędrzejak.

W zestawieniu par na czele mamy dwa duety ostrowskie w postaci Brzozowski-Gafurow oraz Pedersen-Dolny. Obie pary mają identyczne statystyki, mianowicie 3,917 pkt/bieg w dwunastu startach oraz identyczny wskaźnik „+/-„ w wyniku +22. W dalszym ciągu problem z juniorami jest w Poznaniu. Juniorzy Iveston PSŻ w Rawiczu zdobyli jeden punkt i ich obecna średnia na mecz wynosi 2,60.

Wyrównany efekt pod względem zwycięstw z danych pól startowych jest w Opolu, gdzie najwyższe zdobycze punktowe odniesiono z pola A (13), natomiast najmniej z pola C (10). Natomiast Rawicz jest jedynym torem w lidze, gdzie króluje pole B, z którego zdobyto 79 punktów.

Facebook Comments Box
.