Kto zatrzyma Leona Madsena?

Tegoroczne Mistrzostwa Europy to jak na razie popis Leona Madsena, który triumfował w obu dotychczasowych turniejach rozegranych w Toruniu i Bydgoszczy. Duńczyk wygrał 5 z ostatnich 8 turniejów SEC. Czy ktoś będzie w stanie zrzucić go z najwyższego stopnia podium w Rybniku?

Madsen do obu wygranych potrzebował przejścia przez bieg barażowy, co wywołało jeszcze większy niesmak wśród jego oponentów. Trudno jednak nie mieć podziwu do jego wyczynów, za którymi stoją skutecznie pogonie za rywalami. Wicemistrz świata legitymuje się najlepszym bilansem punktowym na dystansie wynoszącym +7 punktów. Przekłada się to też na jego procentową skuteczność w tym aspekcie równą 39% (7/18).

Najlepsza skuteczność na dystansie w SEC 2020:

[39%] Leon Madsen
[22%] Bartosz Zmarzlik
[21%] Robert Lambert
[10%] David Bellego
[7%] Timo Lahti

Problemem Madsena jest skuteczność na starcie. W tej statystyce znajdziemy go dopiero na ósmym miejscu (57%). Liderem w tym zestawieniu jest Emil Sajfutdinow, który jechał z dziką kartą w Bydgoszczy. Wśród stałych uczestników najlepiej wypadają rodacy Madsena: Nicki Pedersen i Mikkel Michelsen. Trzecie miejsce zajmuje niespodziewanie Kacper Woryna. Polak stracił jednak na dystansie aż 33% swoich pozycji, co wpływa na jego odległe miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Najlepsza skuteczność na starcie w SEC 2020:

[78%] Emil Sajfutdinow
[72%] Nicki Pedersen
[68%] Mikkel Michelsen
[67%] Kacper Woryna
[61%] Robert Lambert

W klasyfikacji generalnej Madsen ma tylko dwa punkty przewagi nad Pedersenem i Lambertem. Tuż za nimi są jeszcze Michelsen, Laguta i Smektała, więc sprawa mistrzostwa jest nadal otwarta. Przed zawodnikami wymagające dwa dni i turnieje w Rybniku i Gnieźnie. Słabsza dyspozycja w jednym z nich może przekreślić marzenia o złotym medalu. Czekają nas zatem interesujące zawody i oby pod względem emocji na torze przypominały bardziej rundę w Bydgoszczy (52 mijanki) niż tą w Toruniu (28).

Facebook Comments Box
.