Lider bez zmian, Krcmar-Gała rządzą

Trzecia kolejka nie przyniosła zmiany na pozycji najskuteczniejszego zawodnika Nice PLŻ. Pozostał nim Troy Batchelor, który we wczorajszym meczu ROW-u Rybnik z Orłem Łódź zdobył trzynaście punktów plus bonus. O ile pierwsze miejsce zmian nie przyniosło, to dwie pozostałe pozycje na podium już tak. Wiceliderem jest Adrian Gała, natomiast miejsce trzecie zajmuje obecnie Kacper Woryna.

Wspomniany już Gała wraz z Eduardem Krcmarem tworzą ekspresową parę Car Gwarantu Startu Gniezno, ponieważ, kiedy ten duet staje razem pod taśmą gwarantuje średnio 4,222 punktu na bieg. Przełożyło się to na bilans +22 punktów w ogólnym rozrachunku. Niesamowitą pracę dla swojej drużyny wykonują juniorzy lubelskiego Motoru. Wszystko za sprawą dwójki Lampart-Bober, którzy średnio na mecz gwarantują dwanaście punktów. Powody do zmartwień w tym aspekcie ma natomiast Piotr Świst, ponieważ jego młodzieżowcy dają średni wynik w postaci 2,33 punktu.

Życzysz sobie pewniaczka u buka na najbliższą kolejkę? Polecamy obstawiać w ciemno biegi pilskiej Polonii. W tym sezonie bieg dziewiąty, zawsze wygrywali podwójnie, natomiast gonitwę numer czternaście za każdym razem w takich rozmiarach przegrywali.

Daugavpils pozostało jedynym torem, gdzie według wygranych biegów króluje pole C. W Gnieźnie natomiast na wyraźnego lidera wyrasta pole najbliżej krawężnika (43% zwycięstw). Jeżeli spojrzymy na klasyfikacje torów według punktów w Rybniku, to wiemy, że nic nie wiemy, tam pomiędzy najlepszym polem B a najgorszym C jest zaledwie 12 punktów (6%) różnicy.

Na koniec mały bonus w postaci ciekawostki. W sobotę byliśmy natomiast świadkami końca pięknej serii Dominika Kossakowskiego. Młodzieżowiec gdańskiego Wybrzeża, po raz pierwszy od 11 września 2016 przegrał na swoim domowym torze w wyścigu juniorskim. Passa trwała osiem spotkań a zakończył ją Oskar Bober.

Facebook Comments Box
.