Mijanki PGEE 2018: Gorzów

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2018:

[7,67] Gorzów
(8 miejsce, 2017: [8,33] – 6 miejsce)

Sezon 2018 przyniósł nam wzrost liczby mijanek w PGE Ekstralidze o prawie 20%. Podobnie jak w poprzedzającym sezonie, 37% z nich miało miejsce jeszcze na pierwszym okrążeniu, czyli już po rozegraniu pierwszego łuku. 34% oglądaliśmy na drugim, 17% na trzecim, a 12% na czwartym kółku. Trzy czwarte wyprzedzeń zanotowaliśmy po wewnętrznej stronie atakowanego rywala, a 64 mecze dały kibicom łącznie 850 mijanek, co dało średnią meczową równą 13,28.

Statystycznie najgorzej sytuacja wyglądała w Gorzowie, gdzie zaobserwowaliśmy jeden z dwóch przypadków spadku średniej. Kibice nie oglądali wielu ciekawych wyścigów, a te pojawiały się zazwyczaj dopiero w drugiej części spotkań. 41% akcji wydarzyło się na pierwszym okrążeniu, a przy następnych zapisaliśmy kolejno 25%, 20% i 14%. Tylko w trzech spotkaniach odnotowaliśmy dwucyfrową liczbę mijanek. Pozostaje liczyć na to, że gorzowski tor przejdzie podobną metamorfozę do wrocławskiego i w zbliżającym się sezonie nie będziemy się nudzić podczas domowych meczów Stali.

Drugi rok z rzędu najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem na Jancarzu był Krzysztof Kasprzak. Krajowy lider Stali poprawił swój wynik z 9 do 11 wyprzedzeń. 8 mijanek zapisał na swoim koncie Bartosz Zmarzlik. Najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi rzadko oglądał plecy rywali na własnym torze, a jeśli już tak było, to starał się szybko zmienić ten stan rzeczy, bo sześciokrotnie wyprzedzał już na drugim łuku pierwszego okrążenia. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajął Szymon Woźniak (7).

Facebook Comments Box
.