Mijanki PGEE 2019: Gorzów

Sezon PGE Ekstraligi dobiegł końca, więc nadszedł czas podsumowań. Na GuruStats nie może zabraknąć zestawienia popularnych mijanek. Już po raz trzeci przeanalizowałem dokładnie 64 mecze ligowe, zliczając wszystkie wyprzedzenia, jakie wydarzyły się na ekstraligowych torach po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2019:

[6,29] Gorzów – 8 miejsce

2018: [7,67] – 8 miejsce
2017: [8,33] – 6 miejsce

Drugi rok z rzędu najsłabiej wypadł tor w Gorzowie. Przyznam, że mając do dyspozycji ograniczony czas, w ciemno odpalałem sobie mecze domowe truly.work Stali. Wiosną, prezes Ireneusz Zmora postawił Stanisławowi Chomskiemu cel zwiększenia liczby mijanek do 10 na mecz. Niestety jakość meczów w Gorzowie jeszcze bardziej się pogorszyła, co w efekcie dało najgorszy wynik ze wszystkich torów w trzech ostatnich latach.

Zawodnicy truly.work Stali zanotowali ujemny bilans na dystansie na własnym obiekcie. Gospodarze 18 razy wyprzedzali rywali na stadionie im. Edwarda Jancarza, ale w sumie 26 razy tracili swoje pozycje. Gorzowski tor charakteryzował się wysokim na tle ligi współczynnikiem udanych akcji po zewnętrznej (32%). Najwięcej mijanek zobaczyliśmy na drugim okrążeniu (18), a najczęściej na dystansie wyprzedzało trzech obecnych reprezentantów i jeden były: Peter Kildemand, Anders Thomsen, Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar (wszyscy po 4).

Facebook Comments Box
.