Mijanki PGEE 2019: Grudziądz

Sezon PGE Ekstraligi dobiegł końca, więc nadszedł czas podsumowań. Na GuruStats nie może zabraknąć zestawienia popularnych mijanek. Już po raz trzeci przeanalizowałem dokładnie 64 mecze ligowe, zliczając wszystkie wyprzedzenia, jakie wydarzyły się na ekstraligowych torach po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2019:

[10,71] Grudziądz – 7 miejsce

2018: [12,43] – 4 miejsce
2017: [10,71] – 5 miejsce

Świetne mecze przeciwko drużynom z Częstochowy i Leszna sprawiły, że grudziądzki tor był jednym z najciekawszych w pierwszej części sezonu. Pozostałe spotkania nie były już jednak rewelacyjne, a totalnym rozczarowaniem było starcie ze Stelmet Falubazem, kiedy obejrzeliśmy zaledwie 6 mijanek. Koniec końców, tor w Grudziądzu spadł do poziomu z sezonu 2017, ale tym razem został sklasyfikowany na przedostatniej pozycji.

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że najwięcej wyprzedzeń odnotowaliśmy na drugim łuku, gdzie podopieczni Roberta Kempińskiego prezentowali efektowną jazdę po bandzie. O tym jak dużym atutem grudziądzan był ich tor świadczy to, że na dystansie okazali się lepsi od przyjezdnych o aż 15 punktów (45:30). Co piąta udana akcja była autorstwem Przemysław Pawlickiego, który 16 razy potrafił wyprzedzić rywala na własnym torze. 8 skutecznych akcji przeprowadził Artem Laguta, a imponujące 6 wykonał najlepszy junior MRGARDEN GKM-u, Marcin Turowski.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2019:

7. [10,71] Grudziądz
8. [6,29] Gorzów

Facebook Comments Box