Mijanki PGEE 2019: Lublin

Sezon PGE Ekstraligi dobiegł końca, więc nadszedł czas podsumowań. Na GuruStats nie może zabraknąć zestawienia popularnych mijanek. Już po raz trzeci przeanalizowałem dokładnie 64 mecze ligowe, zliczając wszystkie wyprzedzenia, jakie wydarzyły się na ekstraligowych torach po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2019:

[12,57] Lublin – 4 miejsce

Speed Car Motor Lublin zaskoczył pozytywnie nie tylko swoimi wynikami, ale także jakością domowych spotkań. W sześciu przeanalizowanych meczach z sezonu 2018 zobaczyliśmy jedynie 7 mijanek/mecz, a tymczasem w PGE Ekstralidze liczba ta wzrosła prawie dwukrotnie. Wraz z awansem do najwyższej klasy można było się spodziewać lepszych widowisk, ale nie sądziłem, że tor beniaminka przekroczy średnio 12 mijanek/mecz. Identyczny wynik zanotowaliśmy na MotoArenie, ale o wyższej pozycji lubelskiego obiektu zadecydowała statystyka wyprzedzeń na czwartym okrążeniu (11:8).

Domowe mecze nie były łatwe dla ekipy Jacka Ziółkowskiego, ale ostatecznie Speed Car Motor zaliczył u siebie dodatni bilans na dystansie (+8, 48:40). Wynik ten to zasługa głównie inauguracyjnego spotkania przeciwko MRGARDEN GKM-owi, kiedy to udało się ograć rywali po trasie aż 9:1. Pięć akcji zaliczył wtedy Paweł Miesiąc, który w sumie 14 razy mijał przeciwników na własnym torze. 11 udanych akcji zostało wykonanych przez Mikkela Michelsena. Spotkania w Lublinie były stabilne, wszystkie zawarły się w przedziale 9-15 mijanek/mecz.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2019:

4. [12,57] Lublin*
5. [12,57] Toruń*
6. [12,11] Częstochowa
7. [10,71] Grudziądz
8. [6,29] Gorzów

* – o wyższym miejscu zadecydowała większa liczba mijanek na czwartym okrążeniu

Facebook Comments Box
.