Analiza torów PGE Ekstraligi 2023 – Krosno

Po zakończeniu zmagań w PGE Ekstralidze zabraliśmy się za szczegółową analizę torów. Po raz siódmy z rzędu zanotowaliśmy wszystkie mijanki, czyli wyprzedzenia pomiędzy rywalami po rozegraniu pierwszego łuku.

Średnia liczba mijanek na mecz w PGE Ekstralidze 2023:
[7,57] Krosno – 8 miejsce

Tor w Krośnie nie dawał nam wielu emocji w sezonie 2022 na zapleczu PGE Ekstraligi (6,5 mij/mecz), więc oczekiwania nie były wygórowane. Ostatecznie wskaźnik mijanek delikatnie poszedł w górę, a największy wpływ miało na to spotkanie ze Spartą, w którym zanotowano 14 akcji na dystansie. Najmniej walki na dystansie dały mecze przeciwko drużynom z Gorzowa i Leszna (4). Najciekawsze w Krośnie były wyścigi nr 13 (10 mijanek), a najmniej działo się w wyścigach młodzieżowych, bo wszystkie z nich rozstrzygnęły się na starcie.

Zawodnicy Cellfast Wilków Krosno wygrali u siebie ponad połowę startów (52,1%) i w tym aspekcie byli lepsi od trzech drużyn. Niestety dla beniaminka sporo pozycji zostało straconych na dystansie. Domowy bilans -23 punktów to zdecydowanie najgorszy wynik w PGE Ekstralidze. Aż 89% udanych akcji na krośnieńskim torze zostało przeprowadzonych po wewnętrznej. Pozostałe tory nie były nawet blisko takiego wyniku.

Najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem na torze w Krośnie nie był zawodnik gospodarzy. Emilowi Sajfutdinowowi wystarczył jeden mecz, aby przeprowadzić rekordowe 5 akcji na dystansie. 23% ze wszystkich mijanek w sezonie odnotowaliśmy na ostatnim okrążeniu, to najwyższy wskaźnik w rozgrywkach. Krosno posiadało też najbardziej dominujące pole D w Ekstralidze. Wygrano z niego 37% biegów i zdobyto 31% wszystkich punktów. Na torze Wilków najtrudniej wygrywało się z pól A-B, łącznie ledwie 38% wyścigów.

Facebook Comments Box
.