Madsen najwięcej zyskuje na dystansie

Po szesnastu meczach sezonu 2019 Paweł Miesiąc miał niespodziewanie najlepszy bilans punktowy na dystansie w PGE Ekstralidze. Druga część rozgrywek nie była już tak efektowna w jego wykonaniu, co wykorzystał Leon Madsen.

Lider forBET Włókniarza już trzeci sezon walczy o zwycięstwo w tej klasyfikacji. W poprzednich latach zajmował drugie miejsca, przegrywając zawsze z kolegą z drużyny. W sezonie 2017 lepszy od niego był Rune Holta, a rok temu wyżej notowany był tylko Fredrik Lindgren. Tym razem żaden z reprezentantów częstochowskiej drużyny mu nie zagraża, a osiągnięta po czterdziestu spotkaniach przewaga pozwala realnie myśleć o triumfie w poniższym zestawieniu.

Bilans punktowy na dystansie po czterdziestu meczach PGE Ekstraligi 2019:

[+17, 25-8] Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa)
[+13, 21-8] Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin)
[+10, 18-8] Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
[+10, 15-5] Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
[+10, 14-4] Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)
[+10, 12-2] Anders Thomsen (truly.work Stal Gorzów)

Madsen jest najczęściej wyprzedzającym zawodnikiem po wewnętrznej, bo udało mu się w ten sposób minąć rywala aż 19 razy. Królem zewnętrznej części toru jest Przemysław Pawlicki (8 wyprzedzeń), ale tuż za nim znajduje się Max Fricke (7). Zawodnik MRGARDEN GKM-u przeprowadził też najwięcej udanych akcji na czwartym okrążeniu (5). Na drugim i trzecim rządzi Madsen, a pierwsze jest domeną Miesiąca.

Facebook Comments Box