Popis Lahtiego, mocny początek Wybrzeża

Timo Lahti jest jedynym zawodnikiem w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, który nie stracił punktu. Zawodnik Lokomotivu zdobył komplet piętnastu punktów podczas inauguracyjnego meczu w Tarnowie. Ostatni raz, gdy Timo Lahti zakończył mecz niepokonany, miał miejsce w zeszłym sezonie, a konkretnie w jedenastej kolejce, w meczu w Daugavpils przeciwko Polonii Piła.

Dotkliwej porażki na własnym stadionie z Wybrzeżem Gdańsk doznał Car Gwarant Start Gniezno. Zawodnicy z pierwszej stolicy Polski drużynowo wygrali zaledwie trzy biegi. Średnia biegowych zwycięstw na własnym stadionie na mecz w zeszłym sezonie wyniosła prawie siedem.

Wynik 300% normy już po pierwszej kolejce ma na swoim koncie Tobiasz Musielak, który w zeszłym sezonie w PGE Ekstralidze tylko raz zakończył bieg na pierwszym miejscu. W sobotę w Łodzi uczynił to aż trzykrotnie.

Ciekawą serię kontynuuje Rafał Okoniewski, który w sezonie 2018 w biegu numer trzy osiągnął średnią biegową na poziomie 3,000 przy pięciu próbach. Podczas spotkania Orła Łódź w gonitwie trzeciej, dzięki fantastycznej szarży na ostatnim łuku przebił się na drugie miejsce, zdobywając dwa oczka plus bonus. Seria trwa!

Facebook Comments Box
.