Historyczna Ostrovia, seria Nowackiego

Podsumowanie trzeciej kolejki Nice 1.LŻ należy zacząć od wydarzenia historycznego. Otóż klub z Ostrowa po raz pierwszy wygrał spotkanie w Tarnowie. Gościom udało się tego dokonać za piętnastym razem. Ostrowianie do tej pory najbliżej triumfu w Tarnowie byli w roku 1999 oraz 2001, kiedy to przegrali oba spotkania o zaledwie dwa punkty.

Duża w tym zasługa między innymi Tomasza Gapińskiego, który w Tarnowie zdobył dziesięć punktów. Co ciekawe popularny „Gapa” po raz  dwunasty pojawił się podczas ligowego ścigania na stadionie na Mościcach. Jednak dopiero po raz drugi zanotował dwucyfrówkę. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce podczas wizyty Gapińskiego w roku 2017, kiedy to zaliczył czternaście punktów w sześciu startach.

Pozytywny wpływ na świetne wyniki Ostrovii mają również juniorzy, a zwłaszcza Kamil Nowacki, który tegoroczne biegi juniorskie zawsze kończył na pierwszym miejscu. Jeżeli dodamy kolejne trzy zwycięstwa w finałach oraz drugim półfinale 2.LŻ sezonu 2018, wyjdzie nam seria sześciu kolejnych triumfów Kamila Nowackiego w biegu numer dwa.

Car Gwarant Start Gniezno do zwycięstwa poprowadził Mirosław Jabłoński, autor czternastu punktów oraz bonusu. Tym samym zawodnik z pierwszej stolicy Polski powtórzył swój wynik sprzed roku w meczu przeciwko Polonii Piła, kiedy to popisał się identycznym dorobkiem punktowym.  

W Daugavpils byliśmy za to świadkami czystego kompletu. Andrzej Lebiediew w pięciu startach przywiózł pięć trójek. Były zawodnik Betard Sparty Wrocław zanotował swój pierwszy komplet trójek od blisko trzech lat. W czerwcu 2016 roku podczas domowego spotkania z Orłem Łódź, Łotysz zdobył osiemnaście punktów w sześciu startach. Ten świetny występ na nic się zdał, ponieważ goście wygrali ten mecz w stosunku 47:42.

Facebook Comments Box