O krok od historycznej serii

Betard Sparta Wrocław rozpoczęła sezon 2019 od trzech porażek w czterech meczach. Po Grand Prix w Warszawie podopieczni Dariusz Śledzia pozostają niepokonani i mają szanse na zwycięstwo w rundzie zasadniczej, notując jednocześnie historyczną serię wygranych spotkań.

Wrocławianie mają na koncie dziewięć zwycięstw z rzędu, czym wyrównali swoją rekordową passę w najwyższej klasie rozgrywkowej. 7 maja 2006 roku Sparta wygrała 46:44 w Rzeszowie i jej zwycięski marsz przerwała dopiero bydgoska Polonia, triumfując 30 lipca u siebie 48:42. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozgrywki w niższych poziomach, znajdziemy jedną dłuższą serię z 1998 roku. Sparta wygrała wtedy 11 meczów z rzędu, a jej passa rozpoczęła i zakończyła się w potyczce przeciwko gdańszczanom.        

Do zajęcia pierwszego miejsca w fazie play-off Betard Sparta potrzebuje minimum 11 punktowego zwycięstwa z FOGO Unią Leszno. Aktualni mistrzowie Polski miewali w przeszłości jeszcze lepsze serie od wrocławskich. W latach 1951-52 i 1982-83 leszczynianie triumfowali w 13 meczach z rzędu. Poza najwyższą klasą rozgrywkową Unia dokonała niesamowitego wyczynu w 1996 roku, wygrywając wszystkie 22 spotkania. Seria zakończyła się dopiero w nowym w sezonie już w ówczesnej pierwszej lidze (43:47 u siebie ze Stalą Gorzów).

Facebook Comments Box
.