Miesiąc z najlepszym bilansem na dystansie

Kiedy przed początkiem bieżącego sezonu przeprowadziłem analizę meczów w Lublinie, pozytywne wrażenie zrobiły liczby Pawła Miesiąca. 34-latek zaliczył w nich pięć udanych akcji u siebie, z czego dwie na samej kresce, a ponadto miał drugi bilans punktowy na dystansie w całej drużynie. W tym momencie te statystyki wyglądają już jednak mizernie. Po jednej czwartej sezonu 2019, Paweł Miesiąc ma zdecydowanie najlepszy bilans w całej PGE Ekstralidze.

Lider Speed Car Motoru Lublin już dwanaście razy wyprzedzał na dystansie, będąc wyprzedzanym tylko trzykrotnie. Bilans +9 daje mu pewne prowadzenie w tej klasyfikacji, kolejni zawodnicy mogą pochwalić się wynikiem +5. Miesiąc ponad połowę ze swojego wyniku wykręcił podczas inauguracji, kiedy wyprzedził na trasie aż pięciu zawodników MRGARDEN GKM-u. Wychowanek rzeszowskiej Stali potrafił mijać rywali w każdym spotkaniu, robił to też już na każdym okrążeniu, a jedną trzecią udanych akcji przeprowadził po zewnętrznej.

Bilans punktowy na dystansie po szesnastu meczach PGE Ekstraligi 2019:

[+9, 12-3] Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin)
[+5, 10-5] Matej Zagar (forBET Włókniarz Częstochowa)
[+5, 9-4] Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa)
[+5, 7-2] Tai Woffindend (Betard Sparta Wrocław)
[+4, 7-3] Nicki Pedersen (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Świetna jazda Miesiąca nie przekłada się na wynik całej drużyny, która w obecnym sezonie notuje bilans -5 punktów. Gorsi w tym zestawieniu są jedynie zawodnicy Get Well Toruń. Najlepszy bilans w PGE Ekstralidze notuje Stelmet Falubaz Zielona Góra, głównie za sprawą Nickiego Pedersena (+4), Martina Vaculika (+2) i… Mateusz Tondera (+2).

Bilans punktowy na dystansie po szesnastu meczach PGE Ekstraligi 2019:

[+8] Stelmet Falubaz Zielona Góra
[+5] Betard Sparta Wrocław
[+4] forBET Włókniarz Częstochowa
[+2] FOGO Unia Leszno
[-2] truly.work Stal Gorzów
[-4] MRGARDEN GKM Grudziądz
[-5] Speed Car Motor Lublin
[-8] Get Well Toruń

Facebook Comments Box