NCD specjalnością Madsena

Autorem tekstu jest Karol Wroński

Zbliżamy się do końca rundy zasadniczej, ale nadal w tabeli PGE Ekstraligi jest wiele niewiadomych. Sporo drużyn ma swoich niekwestionowanych liderów, którzy mogą pochwalić się najlepszymi czasami dnia.

Tym szczególnym wyróżnieniem w pomeczowych relacjach najczęściej wyróżniał się Leon Madsen. Duńczyk ponad połowę spotkań zakończył z NCD (3 razy u siebie, 3 razy na wyjeździe). Jest on też autorem najwolniejszego z najlepszych czasów dnia. Podczas spotkania forBET Włókniarza w Grudziądzu przejechał cztery okrążenia w czasie 68,27. Na drugim biegunie jest drugi najskuteczniejszy w tej statystyce zawodnik. Dzielący pozycję ex aequo ze swoim rodakiem, Artiom Łaguta, najszybszy wyścig PGE Ekstraligi odjechał w Toruniu, gdzie stopery zatrzymały się na 58,29 sek. Poza tym Rosjanin jeszcze czterokrotnie prezentował na torze najszybszą jazdę.

Najwięcej NCD:

1. Leon Madsen (CZE) – 6
2. Artiom Łaguta (GRU) – 5
-. Emil Sajfutdinow (LES) – 5

Kluby tych dwóch zawodników przodują w klasyfikacji NCD w lidze. Zarówno częstochowianie jak i podopieczni Roberta Kempińskiego po 9 razy odnotowywali najszybsze czasy. Przez tak wysoką pozycję drużyn walczących o czwarte miejsce przed rundą finałową, dosyć nisko plasują się drużyny z Wrocławia i Zielonej Góry. Ósme miejsce zajmuje przedstawiciel Get Well Toruń, Jason Doyle, który jako jedyny z „Aniołów” tylko raz uzyskał najlepszy czas dnia.

Drużyny, których reprezentanci najczęściej odnotowali NCD:

1. forBET Włókniarz Częstochowa – 9 (Madsen 6, Lindgren, Zagar, Miśkowiak po 1)
-. MRGARDEN GKM Grudziądz – 9 (A. Łaguta 5, Bjerre 3, Lindbaeck 1)
3. FOGO Unia Leszno – 7 (Sajfutdinow 5, Kołodziej, Kurtz po 1)
-. truly.work Stal Gorzów – 7 (Zmarzlik 3, Thomsen 2, Karczmarz, Woźniak po 1)
5. BETARD Sparta Wrocław – 5 (Drabik 3, Janowski, Woffinden po 1)
6. Stelmet Falubaz Zielona Góra – 4 (Vaculik 3, Dudek 1)
7. SPEED CAR Motor Lublin – 3 (Michelsen 2, G. Łaguta 1)
8. GET WELL Toruń – 1 (Doyle)

W Derbach Ziemi Lubuskiej Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik przejechali wyścig w 61 sekund. Jest to jedyny taki przypadek w tym sezonie. Słowak dokonał przy tym niemałego wyczynu, bowiem tylko on wykręcił NCD po dziewiątym wyścigu. Poza tym najszybsze wyścigi widzieliśmy już w pierwszej serii biegów, a najczęściej w wyścigu czwartym. Dwukrotnie najszybszym biegiem okazywał się wyścig młodzieżowy (WROTOR i LUBWRO – dwukrotnie Maksym Drabik). Poza tymi dwoma przypadkami zawodnik młodzieżowy jeszcze 3 razy brał udział w najkrótszym wyścigu (TORCZE – Miśkowiak (IV), WROLUB – Drabik (VIII), GORTOR – Karczmarz (IV)).

Wyścigi, w których osiągano NCD:
IV – 9
I – 8
IX – 6
VII – 5
III, VI – 4
V, VIII – 3
II – 2
XIII – 1

16 razy NCD osiągnęli żużlowcy drużyny gości, z kolei najlepsze czasy przy żużlowcach gospodarzy zapisano 29 razy. Wyjazdowymi wyjadaczami byli wspomniani już Leon Madsen i Artiom Łaguta (po 3 razy). Także na swoim torze królował Leon Madsen, który wraz z Emilem Sajfutdinowem trzykrotnie był najszybszy na mecie. Po 2 razy do tej statystyki wpisali się Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik, Kenneth Bjerre, Artiom Łaguta, Anders Thomsen, Martin Vaculik.

Facebook Comments Box
.