Piątki według GKM-u

Sezon 2019 jest szczególny dla PGE Ekstraligi. Po raz pierwszy w historii wszystkie 64 spotkania zostaną pokazane na żywo w telewizji. Skutkiem tego już nie tylko niedziela, ale także piątek stał się dedykowanym dniem dla żużla. Jak początek weekendu wpływał na wyniki grudziądzkiej drużyny?

Do tej pory aż 82% meczów MRGARDEN GKM-u było rozgrywanych w niedzielę. Piątek stanowił ledwie 3% spotkań, a w kolejności wyprzedzają go również czwartek i poniedziałek (po 5%). Żółto-niebiescy odjechali 21 meczów w piątek, z czego siedem wygrali, jeden zremisowali, a trzynaście przegrali. U siebie bilans był pozytywny – pięć zwycięstw i trzy porażki.

Ostatni piątkowy bój przed sezonem 2019 jest bardzo dobrze pamiętany przez grudziądzkich i częstochowskich kibiców. 31 sierpnia zeszłego roku doszło do kapitalnego spotkania w Częstochowie zakończonego remisem po udanej szarży Leona Madsena na ostatnim łuku. Był to już trzeci z rzędu podział punktów w pojedynku obu ekip. Poza remisami mieliśmy w całej historii jeszcze 10 triumfów GKM-u i 16 wygranych Włókniarza.

Facebook Comments Box