Zmarzlik na czele. Pedersen i Mroczka najczęściej wygrywają

Bartosz Zmarzlik pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Lider Cash Broker Stali legitymuje się kapitalną średnią 2,574 pkt/bieg, co jest wynikiem o prawie 0,100 pkt/bieg lepszym od drugiego w klasyfikacji Nickiego Pedersena. Trzecie miejsce okupuje inny z Duńczyków, Leon Madsen.

Wśród par należy wyróżnić duet Nicki Pedersen – Artur Mroczka. Reprezentanci tarnowskiej drużyny wygrali już 18 wyścigów w tym sezonie. Najwięcej podwójnych triumfów ma z kolei para Maciej Janowski – Vaclav Milik. Jeźdźcy Betard Sparty wygrali łącznie 14 biegów, z czego aż 11 z nich 5:1.

W statystykach drużynowych zauważalna jest dominacja lidera PGE Ekstraligi. Zawodnicy FOGO Unii Leszno wygrali jak dotąd już 85 biegów, a do tego mogą pochwalić się najlepszą formacją juniorską w rozgrywkach (12,08 pkt/mecz). Aż 80 wyścigów zremisowali żużlowcy klubu z Gorzowa, dla którego 85% punktów zdobyli krajowi reprezentanci.