Częstochowskie remisy. Trzynastka Zmarzlika

Bartosz Zmarzlik pojechał w niedzielę po swój trzynasty komplet punktów w Gorzowie w ostatnich czterech sezonach, dzięki czemu powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Polak jest pierwszym żużlowcem, który przekroczy barierę 200 punktów w tym sezonie. Drugie miejsce nadal zajmuje Nicki Pedersen, ale w meczach o brąz postara się mu je odebrać Leon Madsen, który traci do swojego rodaka tylko 0,013 pkt/bieg.

Lider forBET Włókniarza Częstochowa może być za to pewny zwycięstwa w innej klasyfikacji. On i Tobiasz Musielak zaliczyli wspólnie już 21 biegów remisowych, wyprzedzając o 3 duet Jakub Jamróg-Peter Kildemand. Dwie pozostałe tarnowskie pary przewodzą w zestawieniu zwycięstw (18 – Nicki Pedersen-Artur Mroczka) i porażek (13 – Kenneth Bjerre-Patryk Rolnicki).

Tory finalistów PGE Ekstraligi łączy słaba skuteczność zewnętrznych pól. W Gorzowie znajduje się najbardziej dominujące pole A w całych rozgrywkach. Wygrano z niego aż 39% biegów i przywieziono 31% możliwych punktów. Za to w Lesznie najlepsze jest drugie pole, które dało 30% zwycięstw. Więcej punktów zdobyli jednak zawodnicy, startujący z pierwszego toru (29% przy 27% z pola B).

Facebook Comments Box