Greg Hancock nie zaliczy bezbłędnego sezonu

Szymon Szlauderbach pozostał jedynym niepokonanym zawodnikiem na polskich ligowych torach w sezonie 2018. Zawodnikowi Stainer Unii Kolejarzowi Rawicz pomógł na pewno fakt, że jego drużyna w tej kolejce pauzowała. Jednak to Szymon jako jedyny może pochwalić się faktem, że ma wyższą średnią biegową niż czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, Greg Hancock. Amerykanin przegrał w niedziele zaledwie raz, a jego pogromcą okazał się być Nicolai Klindt.  Podium w zestawieniu średnich biegowych uzupełniają Richard Lawson oraz Nicklas Porsing.

Tylko jedna para osiągnęła dwucyfrowy wynik w klasyfikacji „+/-„, Jest to duet poznański w postaci Davida Bellego oraz Marcela Kajzera, prowadzący z rezultatem +10 oraz zaledwie jednym przegranym biegiem na sześć podejść. Tuż za nimi znajdują się aż cztery pary z wynikiem +8. Należy jednak pamiętać o tym, że zaledwie trzy drużyny zaliczyły dotychczas dwa mecze ligowe.

Najniższa klasa rozgrywkowa w naszym kraju charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością najskuteczniejszych pól startowych. Praktycznie w każdym innym mieście rządzi inny tor. Największa różnica jest w Krośnie, gdzie z pola C wygrano aż 53% biegów.

Facebook Comments Box
.