Ostrowski duet na +16, przełamanie Polonii

W 2. Lidze Żużlowej na czele nie zmieniło się nic. Liderem pozostał Greg Hancock, który obecnie może pochwalić się średnią na poziomie 2,800. Natomiast za plecami Amerykanina już do zmian doszło. Drugie miejsce zajmuje obecnie kolega z drużyny 4-krotnego IMŚ, Tomasz Jędrzejak, a trzecie Bjarne Pedersen.

Zmiana nastąpiła również w klasyfikacji par, gdzie według wskaźnika „+/-„ nowym liderem został ostrowski duet Brzozowski-Gafurow, z wynikiem +16 w dziewięciu startach. Siłę liderów Stali Rzeszów obrazuje wynik indywidualnych triumfów. Faworyci 2. Ligi Żużlowej osiągają średnio dziesięć „trójek” w meczu. Niemałe problemy z formacją juniorską zaczyna mieć Iveston PSŻ Poznań, ponieważ młodzieżowcy drużyny ze stolicy Wielkopolski zdobywają zaledwie trzy punkty na mecz. Dwa pierwsze podwójne zwycięstwa w sezonie zanotowała natomiast drużyna Polonii Bydgoszcz, niestety nie wystarczyło to na poznańskie „Skorpiony”, które wreszcie trochę lepiej pojechały w biegach nominowanych, ponieważ do momentu rozpoczęcia czwartej kolejki to podopieczni Tomasza Bajerskiego byli najsłabsi w decydujących biegach dnia w lidze.

W zestawieniu torów w Rzeszowie odstaje pole C. Wynik z tego toru jest słabszy od trzynastu do siedemnastu punktów od pozostałych. Natomiast owal w Opolu jest jedynym w lidze, gdzie króluje tor B. Z tego pola odniesiono tam dziewięć zwycięstw, natomiast z pozostałych pól osiągnięto o dwie wygrane mniej.

Facebook Comments Box
.