Niesamowity Start przy W25

Piąta kolejka Nice PLŻ nie przyniosła zbytnio zmian w zestawieniach statystycznych. Równie dobrze moglibyśmy skopiować artykuł sprzed tygodnia, pozmieniać tylko niektóre liczby i wkleić tutaj jako podsumowanie kolejnej rundy. Głównie to za sprawą Adriana Gały, który zaliczył kolejny fantastyczny występ. Płatny komplet pozwolił zawodnikowi Startu Gniezno na poprawę średniej biegowej, która wynosi teraz 2,792 pkt/bieg. Drugie miejsce należy do Troya Batchelora. Co ciekawe Australijczyk odjechał już 26 biegów w tym sezonie i w żadnym starcie nie przyjechał ostatni. Z kolei pozycję numer trzy zajmuje Kacper Woryna. Inny rybniczanin, Mateusz Szczepaniak mimo tego, że pod taśmą pojawił się już siedemnaście razy, nie potrafił jeszcze przywieźć trójki.

W parach również bez zmian, duet Gała-Krcmar w niedzielnym meczu pojechał ze sobą czterokrotnie. Dwa razy wygrali podwójnie, dwa razy był remis. Spowodowało to, że obecnie mają średnią 4,313 na bieg oraz wynik +42 w klasyfikacji „+/-„.

Po fantastycznej jeździe Car Gwarantu Startu Gniezno, żużlowcy z pierwszej stolicy Polski utrzymują świetną średnią punktową na własnym torze, która wynosi aktualnie 57,667 pkt. Arge Speedway Wanda Kraków, która w niedzielę odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ma bardzo ciekawą statystykę remisów. Otóż na czternaście wyników 3:3, aż trzynaście kończyło się w taki sposób, że zawodnicy z Krakowa zajmowali drugie oraz trzecie miejsce.

W biegach juniorskich świetną robotę wykonują lublinianie, którzy w każdej drugiej odsłonie dnia gwarantują drużynie średnią punktów na poziomie 4,60. Na jakiś bardziej optymistyczny wynik niż podwójna porażka w tym biegu czekają w Pile. Tam średnia w wyścigu drugim w dalszym ciągu wynosi 1,00. Natomiast świetna seria rybniczan w biegu piętnastym została przerwana. Po czterokrotnym zwycięstwie 5:1 w ostatnim wyścigu zawodów, para Woryna-Batchelor wreszcie przegrała. Ich pogromcami okazał się duet Michelsen-Bech, który wygrał w stosunku 4:2.

Facebook Comments Box
.