Perfekcyjna dwunastka Pawlickiego

Piotr Pawlicki trzykrotnie pokonał Fredrika Lindgrena w drodze po kolejny czysty komplet w PGE Ekstralidze. Łącznie z poprzednim sezonem, kapitan FOGO Unii Leszno może pochwalić się serią 12 wygranych biegów z rzędu. Pawlicki nie został jednak nowym liderem klasyfikacji indywidualnej, bo zabrakło mu jednego biegu, aby zostać sklasyfikowanym zawodnikiem po pięciu kolejkach spotkań. Na czele pozostał zatem Lindgren, który przegrał swoje pierwsze wyścigi na wyjeździe. Przewaga Szweda nad Pedersenem stopniała już tylko do 0,037 pkt/bieg. Na trzecim miejscu niezmiennie Bartosz Zmarzlik.

Para Adrian Miedziński-Fredrik Lindgren odniosła w Lesznie już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Był to jednocześnie już siódmy podwójny triumf tego duetu, który w 16 tegorocznych biegach przegrał tylko raz. W tym samym meczu szóstej porażki w sezonie doznała para Matej Zagar-Michał Gruchalski. Dwójka forBET Włókniarza ma obecnie najgorszy bilans „+/-„ w PGE Ekstralidze, wynoszący -14 punktów.

W biegach juniorskich najlepsi są jak na razie żużlowcy z Torunia i Leszna, którzy legitymują się średnią 4,00 pkt/bieg. Po dobrym wyścigu grudziądzkich młodzieżowców, na ostatniej pozycji samotnie znajdują się młodzi zawodnicy z Tarnowa (1,80 pkt/bieg).

W piątkowym spotkaniu w Grudziądzu wielki dzień miało… czwarte pole startowe. Zawodnicy ruszający do biegu spod bandy zanotowali łącznie aż 11 zwycięstw! Dla porównania w pozostałych trzech meczach piątej kolejki, tor D dał zaledwie 7 wygranych. Tylko jedno z nich oglądaliśmy w Zielonej Górze, gdzie mocne było pierwsze pole startowe, z którego wygrano 9 biegów.

Facebook Comments Box
.