Pedersen już na czele, 301 dni Unii

Remisem 1-1 zakończyła się bezpośrednia rywalizacja pomiędzy Nickim Pedersenem i Piotrem Pawlickim podczas niedzielnego spotkania w Tarnowie. W całym meczu dużo lepszą skutecznością popisał się Duńczyk i to on został nowym liderem klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Pawlicki spadł na drugą lokatę, a tuż za nim znajduje się niepokonany w niedzielę, Bartosz Zmarzlik.

Kluczem tarnowskiej drużyny do wygranej przeciwko FOGO Unii była m.in. świetna jazda duetu Nicki Pedersen – Artur Mroczka. Dwójka ta odniosła dwa biegowe zwycięstwa, co daje im już łącznie, najlepsze ze wszystkich ekstraligowych par, 13 triumfów w tym sezonie. Leszczynianie przegrali w PGE Ekstralidze po raz pierwszy od 13 sierpnia 2017 roku. Od ostatniej porażki mistrzów Polski minęło więc aż 301 dni.

Drużyna Betardu Sparty wygrała po raz drugi z MRGARDEN GKM-em Grudziądz, ale ponownie rozczarowała w ostatnim wyścigu dnia. Wrocławianie legitymują się obecnie średnią 2,13 pkt/bieg w odsłonach kończących mecze. Najlepsza w tym aspekcie jest tarnowska Unia, która zdobywa średni 4,00 pkt/bieg w wyścigach nr 15.

Facebook Comments Box