Kapitalny Pedersen, młodzi dominatorzy z Leszna

Za nami kolejny popis Nickiego Pedersena, który zdobył w Grudziądzu 42% dorobku swojej drużyny, inkasując 16 punktów i bonus w sześciu startach. Duńczyk jeszcze bardziej wyśrubował swoją średnią biegopunktową, która w tym momencie jest równa 2,688 pkt/bieg. Na drugie miejsce awansował Bartosz Zmarzlik, a na trzecim znajduje się obecnie Piotr Pawlicki. Aż jedenastu zawodników PGE Ekstraligi legitymuje się po dziewiątej kolejce wynikiem równym bądź lepszym niż 2,200 pkt/bieg.

Po rekord w liczbie remisowych wyścigów zmierza para Leon Madsen – Tobiasz Musielak. Duet forBET Włókniarza ma już na swoim koncie 14 biegów zakończonych rezultatem 3:3. Obaj pojechali wspólnie już w 28 wyścigach, więc łatwo można policzyć, że połowa ich biegów kończy się remisowo. Co ciekawe, w klasyfikacji drużyn jedynie Grupa Azoty Unia Tarnów ma mniej remisów niż częstochowska drużyna. Liderem w tym zestawieniu jest Cash Broker Stal Gorzów, która 58 razy kończyła wyścigi wynikiem 3:3.

Kolejne podwójne zwycięstwo w biegu nr 2 odnieśli juniorzy FOGO Unii Leszno. Bartosz Smektała i Dominik Kubera są bezsprzecznie najlepsi w tym wyścigu, dysponując średnią 4,444 pkt/bieg. Najlepszym torem w PGE Ekstralidze pozostaje grudziądzkie pole D, z którego wygrano 39% wyścigów. Skutecznością imponują także tory A z Torunia i Gorzowa (po 37%). Najsłabiej wygląda pole C w Grudziądzu, z którego triumfowano tylko w 10 z 75 przypadków (13%).

Facebook Comments Box