Lindgren vs Pedersen

Trwa kapitalny pojedynek o miano najskuteczniejszego żużlowca PGE Ekstraligi. Fredrik Lindgren i Nicki Pedersen byli bezbłędni w trzeciej kolejce spotkań i poprawili swoje kosmiczne średnie. Szwed, który nadal jest niepokonany w wyjazdowych wyścigach, wyprzedza Duńczyka o 0,063 pkt/bieg, co w praktyce oznacza punkt stracony mniej. Doceńmy zatem Michaela Jepsena Jensena i Grzegorza Zengotę, którzy ograli Pedersena w Tarnowie. Pozostałe punkty stracone przez tę niesamowitą dwójkę były skutkiem ich wewnętrznej rozgrywki w Częstochowie.

Równie ciekawie jest wśród rywalizacji ekstraligowych par. W sobotę duet Brady Kurtz-Janusz Kołodziej dołożył kolejny kapitalny występ i może pochwalić się już bilansem 45:21 (+24 pkt w 11 biegach(!)). Dzień później mocno odpowiedziała na to para Adrian Miedziński-Fredrik Lindgren. Liderzy forBET Włókniarza wygrali podwójnie 3 z 4 biegów, co było kluczem do zwycięstwa w Zielonej Górze. Na trzecim miejscu, także z bardzo pozytywnym bilansem, plasuje się tarnowska para Nicki Pedersen-Artur Mroczka.

Betard Sparta Wrocław do trzeciej kolejki czekała na pierwsze podwójne zwycięstwo swoich zawodników. Zła passa została przełamana w biegu juniorskim po pewnym zwycięstwie Maksyma Drabika i Patryka Wojdyły nad Alanem Szczotką. W dalszej fazie spotkania wrocławianie odnieśli jeszcze dwa takie triumfy i w tym momencie najmniej wygranych 5:1 w PGE Ekstralidze mają żużlowcy Get Well Toruń.

Facebook Comments Box
.