Znaczny spadek Iversena

Sprawdziliśmy ostatnio zawodników, którzy zanotowali największy progres względem poprzedniego sezonu. Tym razem zobaczmy, którzy żużlowcy PGE Ekstraligi znajdują się po drugiej stronie tego zestawienia. Nie zaskakuje na pewno fakt, że w niechlubnej czołówce wyróżniają się reprezentanci drużyn z dolnej części tabeli.

1. Niels Kristian Iversen (Get Well Toruń)

średnia 2017: 2,060
średnia 2018: 1,370
różnica: -0,690

6 punktów i 2 bonusy – tak wyglądał najgorszy występ Duńczyka w trzynastu spotkaniach PGE Ekstraligi 2017. Do połowy rundy zasadniczej trwających rozgrywek zanotował już cztery gorsze mecze. Duńczykowi kompletnie nie wychodzą potyczki na MotoArenie, gdzie nie przekroczył jeszcze granicy trzech punktów. W poprzednim roku tylko 7 z 67 biegów kończył na ostatniej pozycji. Obecnie może pochwalić się identycznym rezultatem, ale w zaledwie 27 wyścigach.

2. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)

średnia 2017: 2,000
średnia 2018: 1,452
różnica: -0,548

Trwa zła seria Protasiewicza, który nie może wygrać w PGE Ekstralidze już od 18 biegów. Rok temu tylko dwukrotnie zdarzyło mu się zakończyć mecz bez indywidualnego triumfu, zaliczając ich w całym sezonie aż 28. Połowę spotkań z zeszłego sezonu kończył z dwucyfrówką przy swoim nazwisku. Obecnie zaliczył tylko jedną, a aż w pięciu przypadkach zapisywał na swoim punktowym koncie liczbę z przedziału 5-6.

3. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)

średnia 2017: 1,929
średnia 2018: 1,424
różnica: -0,505

Sytuacja podobna jak u Protasiewicza. Sezon 2017 to połowa występów na dwucyfrówkę, a w obecnym takiej jeszcze nie zanotował. Najbardziej rażą dwa mecze zakończone tylko z jednym punktem. Rok temu, poza feralnym spotkaniem z FOGO Unią na własnym torze, kiedy zdobył 3 punkty, nie schodził poniżej 6 „oczek”. Buczkowski może narzekać też na brak zwycięstw, jego skuteczność spadła z 29% do 12%.