SGP 2020 – Fredrik Lindgren

Fredrik Lindgren na stałe zagościł w żużlowym topie. Po raz drugi w karierze sięgnął po brązowy medal, choć jeszcze na półmetku był najbliżej złota.

Po wygranej w sobotnim turnieju w Gorzowie, Szwed był liderem klasyfikacji generalnej z siedmiopunktową przewagą nad Bartoszem Zmarzlikiem. Lindgren do końca sezonu konsekwentnie meldował się w półfinałach, ale wobec genialnej formy Polaka musiał pożegnać się z marzeniami o tytule, przegrywając ostatecznie srebro po biegu dodatkowym, którego pewnie by nie było, gdyby nie defekt w finale. 35-latek aż sześć razy brał udział w ostatnim wyścigu zawodów, co było najlepszym wynikiem w cyklu (razem ze Zmarzlikiem).

Lindgren wyrównał swój najlepszy wynik w mistrzostwach świata, ale statystycznie był to jego rekordowy sezon w karierze. Świetna skuteczność na dystansie (18%) i bardzo dobra dyspozycja na starcie (58%) to w obu przypadkach najlepsze wyniki w historii występów Szweda w Grand Prix. Trzeci żużlowiec świata tradycyjnie już udanie rozpoczął sezon, stając na podium inauguracyjnej rundy po raz czwarty z rzędu.

Szwed był numerem jeden pod względem bilansu punktowego na dystansie. Odzyskał po starcie aż 12 „oczek”, wyprzedzając 24 razy i tracąc pozycje 12-krotnie. 19 z tych ataków przeprowadził po wewnętrznej. Lindgren zanotował najlepszy bilans z całej stawki na pierwszym okrążeniu. Na świetny rezultat najbardziej wpłynęła kapitalna jazda na MotoArenie, gdzie w dwóch turniejach uzyskał +6 punktów na dystansie.

Speedway Grand Prix 2020:

3. Fredrik Lindgren
4. Maciej Janowski
5. Leon Madsen
6. Jason Doyle
7. Artem Laguta
8. Emil Sayfutdinov
9. Martin Vaculik
10. Max Fricke
11. Matej Zagar
12. Patryk Dudek
13. Niels Kristian Iversen
14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box
.