SGP 2020 – Martin Vaculik

Po świetnym sezonie 2019, który zakończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej, Martin Vaculik był uważany za jednego z kandydatów do medali mistrzostw świata. Tylko jeden udział w finale to było jednak za mało, aby liczyć się w walce o podium.

Słowak solidnie punktował w rundach zasadniczych, meldując się sześciokrotnie w półfinałach. Kolejny etap był sporym wyzwaniem dla Vaculika, bo tylko raz, a dokładniej w piątkowym turnieju w Pradze, udało mu się awansować do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Słaba skuteczność w decydujących wyścigach sprawiła, że z najlepszej dziesiątki jedynie on i Artem Laguta stracili w porównaniu do starej punktacji.

30-latek dysponował bardzo dobrą skutecznością na starcie (58%), najlepszą u niego w Grand Prix w okresie 2017-20. Pogorszeniu uległa za to jazda na dystansie. Skuteczność w tym aspekcie nigdy nie była jego mocną stroną, ale z pewnością ucieszyłby go wynik z ubiegłego roku, kiedy bilans na trasie wyszedł na 0.

Dziewięć udanych ataków, z czego po dwa na pozycje Maxa Fricke’a i Mikkela Michelsena, przeprowadził Vaculik w SGP 2020. Reprezentant Słowacji dwukrotnie wyprzedzał po zewnętrznej, w tym raz Bartosza Zmarzlika (pierwszy turniej w Toruniu). Z trzynastu strat na dystansie, aż trzy przypisane były Fredrikowi Lindgrenowi.

Speedway Grand Prix 2020:

9. Martin Vaculik
10. Max Fricke
11. Matej Zagar
12. Patryk Dudek
13. Niels Kristian Iversen
14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box