SGP 2020 – Mikkel Michelsen

Nominowanie Mikkela Michelsena jako dopiero drugiego rezerwowego Grand Prix 2020 wywołało sporo kontrowersji. Problemy Grega Hancocka i Martina Smolinskiego pozwoliły jednak Duńczykowi na pełny udział w cyklu.

Wyniki Michelsena były rozczarowaniem, bo wszystkie turnieje zakończyły się dla niego na rundzie zasadniczej. Do półfinałów brakowało zazwyczaj sporo, bo sześciokrotnie zdobywał 5 lub mniej punktów. 26-latek miał problemy z wygraniem pojedynków z najlepszymi, a dodatni bilans zanotował jedynie w starciach z Iversenem (6:2) i Lindbackiem (5:3).

Duńczyk miał problemy na starcie i na dystansie, klasyfikując się w obu przypadkach na trzynastej pozycji. Charakterystyka Michelsena była bardzo zbliżona do zeszłorocznych parametrów Roberta Lamberta. Można mieć uzasadnioną nadzieję, że pójdzie on drogą Brytyjczyka, który po przeciętnym sezonie wskoczył poziom wyżej i w świetnym stylu zdobył tytuł Mistrza Europy.

W aż 38 mijanek był zamieszany Michelsen w Grand Prix 2020. Udało mu się wyprzedzić 16 razy, ale 22-krotnie to on był wyprzedzany przez rywali. 26-latek najczęściej rywalizował na dystansie z Matejem Zagarem (4:3 na korzyść MM) i Leonem Madsenem (porażka 3:4). Najgorszy bilans na trasie Duńczyk zanotował w Gorzowie (-3 punkty), a najlepszy we Wrocławiu (0).

Speedway Grand Prix 2020:

14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box
.