SGP 2020 – Niels Kristian Iversen

Ostatni turniej Grand Prix 2020 był jubileuszowy dla Nielsa Kristiana Iversena, który po raz setny wystartował w rundzie mistrzostw świata. Duńczyk będzie musiał się jednak wstrzymać z otwarciem drugiej setki, bo po słabej dyspozycji wypadł z cyklu.

Początki nie były tak złe, bo 38-latek awansował do półfinału w drugim z wrocławskich turniejów. Więcej okazji do walki o finał nie było, a w każdej kolejnej rundzie jego pozycja była coraz niższa. Uderzeniem o dno były pierwsze zawody w Toruniu, które zakończył z pięcioma zerami. Iversen przerwał tym samym świetną passę na MotoArenie, gdzie każdy z pięciu wcześniejszych turniejów kończył na finale, odnosząc nawet zwycięstwo w 2016 roku.

Największą bolączką Duńczyka były słabo rozgrywane starty. Skuteczność w tym aspekcie wyniosła tylko 30% i była jedną z najniższych w ostatnich sezonach, biorąc pod uwagę wszystkich zawodników. W sezonach 2015-19 Iversen utrzymywał ją w przedziale 40-51%. Większy rozstrzał notował w skutecznością na dystansie (-9-15%). Miniony sezon wyszedł mu na 0.

Dziesięć udanych akcji przeprowadził Niels Kristian w Grand Prix 2020, z czego aż sześć we Wrocławiu. Jego bilans na dystansie na Stadionie Olimpijskim wyniósł +4 punkty i był to najlepszy bilans w całej stawce. Niestety rundy w Gorzowie i Pradze popsuły ten świetny wynik, doprowadzając go do zera, co nie uległo zmianie w Toruniu.

Speedway Grand Prix 2020:

13. Niels Kristian Iversen
14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box