SGP 2020 – Patryk Dudek

Za Patrykiem Dudkiem najgorszy sezon Grand Prix w karierze. Duży wpływ miał na to upadek, do którego doszło podczas pierwszej rundy w Gorzowie.

Fatalna kraksa nie pozwoliła Polakowi na dalszą rywalizację w turnieju, a dzień później odbiła się na jego dyspozycji. Dudek wywiózł z Gorzowa tylko 3 punkty do klasyfikacji generalnej, co praktycznie wykluczyło szansę na utrzymanie się w cyklu. W pozostałych turniejach były wicemistrz świata ani razu nie awansował do półfinału i zakończył rywalizację na dwunastej pozycji.

W statystykach 28-latka zauważymy sporą nierówność. W sześciu rundach udało mu się odnieść jedno zwycięstwo biegowe, ale za to w każdej dowoził do mety minimum jedno „0”. Dudek zanotował najgorsze wyniki w historii swoich startów w Grand Prix pod względem skuteczności na starcie (39%) i na dystansie (-10%). Warto zauważyć, że w tym pierwszym aspekcie obserwowaliśmy stały regres od sezonu 2017.

Dudek był zamieszany w niewielką liczbę akcji na dystansie. Udało mu się wyprzedzić dwóch rywali (Madsen, Michelsen) przy sześciu stratach pozycji spowodowanych przez sześciu różnych zawodników. Najgorszy bilans na dystansie zanotował we Wrocławiu (-3), natomiast najlepszy w Gorzowie (+1). Udział w zaledwie ośmiu mijankach SGP 2020 był najniższym spośród wszystkich stałych uczestników cyklu. Czternasty w tej klasyfikacji Lindback uczestniczył w ponad dwukrotnie większej liczbie akcji na dystansie (18).

Speedway Grand Prix 2020:

12. Patryk Dudek
13. Niels Kristian Iversen
14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box
.