SGP 2020 – Tai Woffinden

Sześć medali w ośmiu ostatnich latach – to imponujący dorobek Taia Woffindena w indywidualnych mistrzostwach świata. Dla Brytyjczyka liczy się jednak tylko złoto, które niezwykle trudno będzie odebrać Bartoszowi Zmarzlikowi.

Trzykrotny mistrz świata zaliczył w sezonie 2020 komplet półfinałów, pięciokrotnie awansując do decydującej gonitwy. Pomimo wielu prób, Woffinden nie wygrał ani jednego turnieju, meldując się trzy razy na drugim miejscu. W tych przypadkach zawsze triumfował Polak, dwa razy Zmarzlik i raz Janowski. Tai miał problemy z wygrywaniem biegów, 26% skuteczności dało mu dopiero siódme miejsce w tym zestawieniu.

Mistrzowskie sezony 2015 i 2018 charakteryzowały się bardzo dobrą skutecznością startową Taia na poziomie 63%-64%. Zbliżony wynik w tym aspekcie osiągnął również w 2020 roku, ale jego sporym problemem była skuteczność na dystansie. Brytyjczyk tradycyjnie znalazł się na plusie w tej statystyce (2%), lecz odnotował najgorszy wynik w sześciu ostatnich latach.

Z 18 udanych akcji Woffindena 4 zostały przeprowadzone po zewnętrznej. Wicemistrz świata aż 12 razy zamieniał się pozycjami ze Zmarzlikiem, 7 razy działo się to na korzyść Polaka. Pojedynki tej dwójki były najczęstszymi na dystansie w Grand Prix 2020. U 30-latka zarejestrowaliśmy dodatni bilans po starcie we Wrocławiu i Gorzowie (+1 w obu), zerowy w Pradze i ujemny w Toruniu (-1).

Speedway Grand Prix 2020:

2. Tai Woffinden
3. Fredrik Lindgren
4. Maciej Janowski
5. Leon Madsen
6. Jason Doyle
7. Artem Laguta
8. Emil Sayfutdinov
9. Martin Vaculik
10. Max Fricke
11. Matej Zagar
12. Patryk Dudek
13. Niels Kristian Iversen
14. Mikkel Michelsen
15. Antonio Lindback

Facebook Comments Box