Siła lubelskiej młodzieży

Pierwsza kolejka PGE Ekstraligi zakończyła się kompletem zwycięstw gospodarzy. Największa euforia zapanowała bez wątpienia w Lublinie, gdzie powracający po 24 latach do PGE Ekstraligi Speed Car Motor w świetnym stylu pokonał MRGARDEN GKM Grudziądz. Miejscowi zdołali wygrać to spotkanie, nawet pomimo utraty Andreasa Jonssona. Kluczową rolę odegrali w tym juniorzy: Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow.

Duet Wiktorów zdobył łącznie aż 13 punktów, co było najlepszym wynikiem ze wszystkich formacji juniorskich w PGE Ekstralidze. „Oczko” mniej zanotowali Bartosz Smektała i Dominik Kubera, którzy odjechali bieg więcej od reprezentantów beniaminka. O tym jak imponujący jest wynik lublinian, niech świadczy fakt, że w zeszłym sezonie tylko czterem drużynom udało się dobić do dwucyfrowej zdobyczy młodzieżowców w pojedynczym meczu. 14 razy uczyniła to FOGO Unia, 12 Betard Sparta, 2 Get Well, a raz forBET Włókniarz.

Analizując poszczególne kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi, możemy zauważyć, że zdobycie tytułu „juniorów kolejki” było piekielnie trudnym zadaniem dla zespołów spoza Leszna i Wrocławia. Dopiero w czternastej kolejce Get Well Toruń zdołał przerwać dominację tych ekip po świetnym występie swoich juniorów w spotkaniu przeciwko gorzowianom. Lampart i Trofimow uczynili to już przy pierwszej okazji, kapitalnie walcząc z dużo bardziej renomowanymi rywalami. Szacunek!

Facebook Comments Box