Złoto dla Unii i Zmarzlika

Rekordowa liczba 128 użytkowników wzięła udział w naszej przedsezonowej zabawie #speedwaytyp19. Przyjrzyjmy się jak wyglądał rozkład typów w najważniejszych kategoriach.

76% kibiców uważa, że FOGO Unia Leszno po raz trzeci z rzędu sięgnie po mistrzowski tytuł. Jest to wynik aż o 20% większy niż w zeszłorocznym typerze. Druga w kolejności drużyna Betard Sparty Wrocław otrzymała 13%, a trzeci Stelmet Falubaz Zielona Góra już tylko 6% głosów.

Mocny faworyt wyklarował się także w niższej klasie rozgrywkowej. 66% osób, które wypełniły formularz jest zdania, że najlepszym zespołem w Nice 1.LŻ będzie ROW Rybnik. Trzy kolejne drużyny załapały się na dwucyfrowy wynik, a po jednym głosie otrzymały ekipy z Gniezna i Ostrowa.

Prawie połowa typujących wierzy w mistrzowski tytuł Bartosza Zmarzlika (45 %). Jego największym rywalem ma być aktualny mistrz, Tai Woffinden (26%). Co najmniej jeden głos otrzymało dziewięciu zawodników, a jako dziesiąty kryje się tajemniczy żużlowiec o pseudonimie „tak”.

Na koniec odpowiedź na zapytanie z Twittera o rozkład głosów w temacie największego progresu w PGE Ekstralidze. W tej kategorii zebrało się wiele różnorodnych odpowiedzi, a największą popularnością cieszył się nowy nabytek gorzowskiej drużyny, Peter Kildemand. Sporo użytkowników typowało również Krzysztofa Buczkowskiego, Vaclava Milika i Piotra Protasiewicza.

Facebook Comments Box