Kolejno złoto Unii i Zmarzlika

Sporym zainteresowaniem cieszył się przedsezonowy #speedwaytyp20. Na wypełnienie formularza ze swoimi przewidywaniami zdecydowało się 161 osób, poprawiając zeszłoroczny wynik o ponad 25%. Sprawdźmy jaki sezon przewidują nasi uczestnicy.

Mistrzem Polski po raz kolejny ma zostać FOGO Unia Leszno. Notowania drużyny Piotr Barona są jednak niższe w porównaniu do zeszłego sezonu. Rok temu na złoto Unii postawiło 76% osób, w tym już „tylko” 46%. Najtrudniejszym rywalem leszczynian mają być zespoły z Częstochowy i Wrocławia.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku typów na indywidualnego mistrza świata. Bartosz Zmarzlik był najczęściej wybieranym zawodnikiem, ale jego „poparcie” spadło z 45% do 35%. Aż czterech zawodników otrzymało ponad 10%, rok temu było ich tylko dwóch (Zmarzlik i Woffinden).

Niezwykle wyrównanie ułożyły się typy odnoszące się do średniej biegopunktowej Maxa Fricke’a. Wyznaczona linia dla Australijczyka wynosiła 1,800, a końcowy werdykt brzmiał 81:80 na korzyść gorszego wyniku. Podobne pytanie zadane było o dyspozycję Krzysztofa Kasprzaka. 73% przewiduje średnią niższą 2,000 pkt/bieg.

Na koniec zobaczmy jeszcze kto zdaniem typujących zanotuje największy progres w PGE Ekstralidze. W zeszłym sezonie aż 27% osób wybrało Petera Kildemanda, więc ciekaw jestem czy wyniki w tej kategorii nie przejdą w formę klątwy. Pierwszy mecz Gleba Czugunowa tego jednak nie zapowiada.

Facebook Comments Box
.