16 remisów Sparty. Lindgren liderem

Fredrik Lindgren został samotnym liderem klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Szwed zawdzięcza to głównie dzięki triumfowi w piętnastym biegu piątkowego spotkania w Częstochowie, kiedy powstrzymał Nickiego Pedersena od zdobycia dużego kompletu 18 punktów. Świetny mecz przeciwko forBET Włókniarzowi pozwolił Duńczykowi na awans na drugie miejsce w klasyfikacji. Podium uzupełnia kontuzjowany Martin Vaculik.

Wyklarowała nam się również sytuacja wśród par, gdzie dwa duety przekroczyły już próg +10 punktów w statystyce „+/-„. Niepokonani w tym sezonie pozostają Brady Kurtz i Janusz Kołodziej, którzy w dwóch kolejach byli lepsi od rywali o 12 punktów. Identyczny bilans, ale z jednym biegiem mniej, mają Patryk Dudek i Grzegorz Zengota. Zielonogórski duet jako jedyny w PGE Ekstralidze odniósł już trzy podwójne zwycięstwa. To o trzy więcej od… Betardu Sparty Wrocław. Podopieczni Rafała Dobruckiego wyspecjalizowali się jak na razie w biegach remisowych, których zaliczyli już 16. Dla porównania Grupa Azoty Unia Tarnów ma takich wyścigów ledwie 3.

Po szybkim rzucie oka na statystykę torów po dwóch kolejkach od razu zwrócimy uwagę na dominację pola A. Zawodnicy startujący z toru najbliżej murawy najczęściej wygrywali biegi w 7 z 8 dotychczasowych meczów PGE Ekstraligi. Z tego schematu wyłamała się jedynie toruńska MotoArena. Jeżeli przeanalizujemy zdobycze punktowe z poszczególnych pól, to statystycznie wynik będzie ten sam, jednak jedynym wyjątkiem jest tym razem Gorzów, gdzie najwięcej punktowano z toru D.

Facebook Comments Box
.