Zmarzlik i Laguta piszą historię

Trwa niezwykle zacięty bój o mistrzostwo świata. Bartosz Zmarzlik i Artem Laguta odjechali zdecydowanie reszcie stawki i między sobą rozstrzygną kwestię złota. Ich rywalizacja jest już pod kilkoma względami historyczna.

Za nami 8 z 11 tegorocznych rund i tylko pierwsza nie padła łupem Zmarzlika lub Laguty. Siedem ostatnich rund to zwycięstwa jednego lub drugiego. Takiej dominacji dwójki zawodników w cyklu Grand Prix jeszcze nie było. Polak i Rosjanin czterokrotnie kończyli turnieje Grand Prix na dwóch czołowych miejscach. To także sytuacja jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Laguta wygrał w Togliatii czwarty turniej w karierze. Zawodnik z numerem 222 na plecach wygrał już 34 wyścigi w tym sezonie. Rosjanin wskoczył do pierwszej dziesiątki wszech czasów pod względem procentów wygranych biegów (34,1%). Czwarty w tym zestawieniu jest Zmarzlik (40,0%), a liderem jest Tony Rickardsson (49,1%). Zaktualizowana lista rekordów jest w tym artykule.

Zagłębiając się w bardziej zaawansowane liczby, znajdziemy kolejne imponujące wyniki najlepiej dwójki sezonu 2021. Laguta legitymuje się fantastyczną skutecznością na starcie (76%), zdecydowanie najlepszą w ostatnich latach Grand Prix. Wysoka jest również jego skuteczność na dystansie (21%), ale jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Zmarzlik (32%). Obaj zawodnicy są powyżej statystyk poprzednich mistrzów.

Facebook Comments Box
.