Druga edycja #trojkanakolejke dla @slawekgkm!

Rozgrywki PGE Ekstraligi przeminęły bardzo szybko, a wraz z nią  #trojkanakolejke. Triumfatorem drugiej edycji naszej zabawy został @slawekgkm, który przez osiemnaście rund zgromadził łącznie 585 punktów.

Zwycięstwo kibica klubu z Grudziądzu przesądziła trójka: Piotr Pawlicki (12 punktów), Michael Jepsen Jensen (11) i Piotr Protasiewicz (7). Duńczyk był najczęściej nominowanym żużlowcem w ostatniej rundzie, postawiło na niego 32 uczestników. Desygnował go także @TomaszJuskowiak, tegoroczny wicemistrz, który do końca trzymał w zanadrzu Janusza Kołodzieja i Emila Sajfutdinowa. Obaj pojechali świetne zawody, ale wobec tylko 4 biegów i dobrej postawy Pawlickiego, zwycięstwo nie było możliwe. Należy jednak zaznaczyć, że to kolejny świetny rok kibica z Wrocławia. Rok temu znalazł się tuż za podium i w klasyfikacji wszech czasów #trojkanakolejke jest pewnym liderem. Trzecią pozycję wywalczył @Kuba_KST, któremu również udało się przebić rekordowy rezultat z pierwszej edycji. 562 punkty zdobyte w zeszłym sezonie przez @badziaster dały tym razem czwartą lokatę.

Zwycięzca został tradycyjnie poproszony o zdradzenie swojej strategii, która poprowadziła go do triumfu – Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać tegoroczną edycję. Nie jest to proste, bo na sukces składa się wiele czynników niezależnych od uczestnika. Fajnie, że dopisało mi szczęście. Wiadomo, że nawet najlepszy plan może pokrzyżować jeden upadek i kontuzja zawodnika. Wszystko się udało, większość typów była trafiona i udało się zgromadzić tyle punktów, że wystarczyło to do wygranej.W pierwszej edycji typowałem tylko jedną kolejkę, teraz postanowiłem się pobawić w to cały sezon. Na początku sezonu, kiedy wybór zawodników jest spory, można było ich dobierać dowolnie, ale już po 5-6 kolejce, kiedy było już wiadomo nieco więcej o formie zawodników i drużyn zrobiłem sobie rozpiskę meczów do końca rundy zasadniczej.

Kilka typów udało się wstrzelić w najlepsze wyniki zawodników w sezonie, jak np. 15 punktów Chrisa Holdera, 12 Wiktora Lamparta, 11 Piotra Protasiewicza czy 10 „oczek” Antona Lindbaecka. To według mnie był klucz do wygranej. W play-off stawia się już na „pewniaków”, ale udało się trafić aż cztery komplety w wykonaniu Taia Woffindena, Janusza Kołodzieja, Leona Madsena i Fredki Lindgrena. Szkoda, że już koniec, ale teraz będziemy odliczać dni do nowego sezonu i po raz kolejny będziemy się bawić w typowanie. Bardzo fajnie, że jest coś takiego. Zasady są jasne, proste i czytelne, a dodaje nam to dodatkowe emocje przy meczach PGE Ekstraligi, bo można też kibicować poszczególnym zawodnikom, których się wytypowało do trójki. Wszystkim osobom, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił w tej zabawie gorąco polecam wziąć udział w kolejnej edycji! – skomentował @slawekgkm.

Ostatnia runda padła łupem @mmmaciekkk, który zainkasował 37 punktów za sprawą Leona Madsena (14), Jensena (11) i Pawlickiego (12). Najlepszej w całej fazie play-off okazał się @SpeedwayGM, zdobywca 150 „oczek”. Udana decydująca część sezonu dała mu w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce. W zabawie wzięło udział 151 uczestników, którzy zdobyli łącznie 50142 punkty. To ponad dwa razy więcej niż rok temu, kiedy policzyliśmy 23887 „oczek”. Wzrost popularności niezwykle nas cieszy, dlatego postaramy się, aby przy okazji trzeciej edycji wprowadzić kilka nowości. Na tę chwilę pozostawiamy was z interaktywnym wykresem, przedstawiającym stan punktowy zawodników po każdej kolejce. Zapraszamy też do dyskusji na Twitterze na temat zasad gry. Wszystko oczywiście pod tagiem #trojkanakolejke. Do zobaczenia!

Tradycyjna klasyfikacja #trojkanakolejke

Facebook Comments Box