Mistrzowie wyjazdów w Toruniu. Szaman Kempiński

Wszystko wskazuje na to, że platformie nc+ wreszcie uda się pokazać całą rundę PGE Ekstraligi na żywo. Pogoda jest w tym momencie jednym z głównych kandydatów do odkrycia sezonu 2018.

forBET Włókniarz Częstochowa – Grupa Azoty Unia Tarnów 54:36

Kolejka nr 2 wystartowała już w piątek w Częstochowie. Goście z Tarnowa tylko do ósmego wyścigu utrzymywali kontakt z Włókniarzem, po czym otrzymali trzy podwójne ciosy, po których nie zdołali się już podnieść. Prawie połowę punktów dla Unii wywalczył Nicki Pedersen, który pozazdrościł Fredrikowi Lindgrenowi i chciał powtórzyć jego „18” z Grudziądza. Szwed nie przyjął go jednak do swojego klubu i pokonał go w ostatniej gonitwie. Po dwóch kolejkach obaj zawodnicy mogą pochwalić się fantastycznymi średnimi biegopunktowymi – 2,818 i 2,727. Osobne gratulacje dla Michała Gruchalskiego, który w biegu młodzieżowym wygrał pierwszy ekstraligowy wyścig w karierze.

Get Well Toruń – Betard Sparta Wrocław (sobota 18:00, live nSport+ HD)

W Toruniu radość, bo do składu powraca Chris Holder. Australijczyk w trzech ostatnich sezonach zanotował przy MotoArenie świetną średnią 2,211 pkt/bieg. W sobotę o poprawę tego wyniku będzie trudno, bo rywale z Wrocławia upodobali sobie wycieczki na obce tory, uzyskując w sezonie 2017 najlepszą średnią wyjazdową – 45,56 pkt/mecz. Do tego ich mecze potrafiły być niezwykle efektowne, a że toruński tor potrafi być dostarczycielem mijanek, szykujmy się na emocjonujące widowisko.

Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz (niedziela 16:30, live nSport+ HD)

MRGARDEN GKM nie wygrał ostatnich 31 meczów wyjazdowych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trener Robert Kempiński używa wszelkich możliwych rytuałów, aby przerwać tę złą passę. Grudziądzanie odjechali w tygodniu sparing w Ostrowie, stosując identyczny manewr, jak rok temu przed meczem w Częstochowie. Wtedy skończyło się to zwycięskim remisem. Ciekawie powinno być od samego początku, bo Falubaz wygrał tylko 7 z ostatnich 50 inauguracyjnych wyścigów na własnym torze. Fakt: w drugim biegu meczu w Zielonej Górze staną pod taśmą najskuteczniejsi juniorzy PGE Ekstraligi po pierwszej kolejce – Kamil Wieczorek i Alex Zgardziński.

FOGO Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 19:00, live nSport+ HD)

Stal Gorzów wygrała 4 ostatnie spotkania przeciwko leszczynianom, ale bez Martina Vaculika ciężko będzie o przedłużenie tej serii. Słowak w sezonach 2015-17 notował tutaj średnią 2,083 pkt/bieg. Nadzieja w Szymonie Woźniaku i Linusie Sundstroemie, którzy miewali w Lesznie skuteczne występy. Indywidualny mistrz Polski w ostatnich dwóch meczach aż czterokrotnie pokonywał podwójnie gospodarzy. 13 punktów w 10 biegach bez żadnego drugiego miejsca – to linijka Jarosława Hampela z Leszna w sezonie 2017. Chyba się poprawi, co?

Facebook Comments Box