Debiut Thorssella. Mijankowe duo na Olimpijskim

To jest niesamowite. Trzecia kolejka PGE Ekstraligi przed nami, a ja nadal korzystam ze stron meteorologicznych średnio 2 razy na tydzień. Jedno spojrzenie w poniedziałek, drugie kontrolne w czwartek i wszystko wiadomo. Matko Naturo, dziękujemy.

MRGARDEN GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno (sobota 18:00, live nSport+ HD)

Na początek rundy Mistrz Polski zawita do Grudziądza. W czwartek trójka zawodników Unii znalazła się w czołowej piątce Złotego Kasku. Potrzebujący punktów gospodarze stoją więc przed trudnym zadaniem. Trener Kempiński zdecydował się na roszady w składzie i przesunął Lindbacka i Łagutę do „grupy niebieskich kasków”. Leszczynianie imponują formą, ale MRGARDEN GKM może upatrywać swoją szansę w przeciętnych statystykach gości na grudziądzkim torze. W sezonach 2015-17 najlepszą średnią wykręcił tutaj Janusz Kołodziej, a było to ledwie 1,615 pkt/bieg.

Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa (niedziela 16:30, live nSport+ HD)

Jacob Thorssell powraca! W niedzielę czekam przede wszystkim na starty Szweda z wewnętrznych pól, z których jeździło mu się niezwykle skutecznie w sezonie 2017 (A – 2,200 pkt/bieg, B – 1,667 pkt/bieg). W Zielonej Górze pojawi się też inny reprezentant Trzech Koron, obecnie najskuteczniejszy w PGE Ekstralidze, Fredrik Lindgren. Lider forBET Włókniarza ma już serię 19 biegów z rzędu, w których zdobywał co najmniej 2 punkty. Szansę na podtrzymanie zwycięskiej serii w biegach młodzieżowych będzie miała para Zgardziński-Niedźwiedź. Mecz będzie też starciem drużyny z największym udziałem Polaków (Falubaz – 79% punktów) z zespołem opartym na sile obcokrajowców (Włókniarz – 77% punktów).

Betard Sparta Wrocław – Cash Broker Stal Gorzów (niedziela 19:00, live nSport+ HD)

We Wrocławiu nadzieje na kolejne dobre ściganie. W stolicy Dolnego Śląska pojawią się Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak, więc będzie komu wyprzedzać. Po raz pierwszy od 33 spotkań prowadzącym parę w PGE Ekstralidze będzie Szymon Woźniak. 24 kwietnia 2016 roku w Grudziądzu zakończyło się na dwóch zerach. Średnia 1,758 pkt/bieg na Stadionie Olimpijskim pozwala zakładać, że tym razem wynik będzie lepszy.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Get Well Toruń (niedziela 19:00)

Na debiut telewizyjny nadal musi poczekać Tarnów, w którym Nicki Pedersen i spółka postarają się pogorszyć nastroje w ekipie Jacka Frątczaka. W trakcie meczu Peter Kildemand, Jason Doyle i Niels Kristian Iversen powalczą w nietypowej rywalizacji zawodników ze średnią 1,500 pkt/bieg. Zdecydowanie lepiej wyglądają dotychczasowe cyferki wykręcone przez liderów obu drużyn, Nickiego Pedersena (2,727 pkt/bieg) i Chrisa Holdera (2,400 pkt/bieg). Sezon 2012 powraca?

Facebook Comments Box