Zmarzlik śladem Golloba?

W sobotę rozstrzygnięty zostanie 85. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć Bartosza Zmarzlika, który ma duże szanse na historyczny sukces.

Indywidualny mistrz świata jak dotąd dwukrotnie kończył Plebiscyt w czołowej dziesiątce. W 2016 roku był ósmy, a dwa lata później zajął szóstą pozycję. Wszystko wskazuje na to, że Zmarzlik znowu poprawi swój wynik i osiągnie historyczny rezultat. Po ogłoszeniu nominacji, bukmacherzy wyżej notowali jedynie Roberta Lewandowskiego.

W historii Plebiscytu 22 razy mieliśmy żużlowców w pierwszej dziesiątce, a czterokrotnie udało im się stanąć na podium. W 1999 roku pierwszym i jak dotąd jedynym zwycięzcą Plebiscytu został Tomasz Gollob, który był ponadto drugi w 2010 i trzeci w 1998 roku. Najlepszy polski żużlowiec w historii aż dziewięciokrotnie trafił do dziesiątki najlepszych sportowców, co częściej czynił jedynie Jerzy Pawłowski. Żużlowe miejsce na podium dorzucił także Jerzy Szczakiel po złotym medalu w 1973 roku.

Bartosz Zmarzlik powinien podtrzymać serię polskich mistrzów świata i najprawdopodobniej znajdzie się na podium Plebiscytu. Czy powtórzy sukces swojego mentora i po 20 latach żużlowiec ponownie zostanie wybrany najlepszym sportowcem Polski? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotni wieczór.

Facebook Comments Box