Historyczny remis, świetny Kurtz

Najlepszym zawodnikiem 1. kolejki 2. Ligi Żużlowej został Brady Kurtz, który w sześciu startach zdobył szesnaście punktów. Głównie dzięki Australijczykowi w barwach Stainer Unii Kolejarza Rawicz byliśmy świadkami pierwszego w historii remisu między drużynami Niedźwiadków a Gryfów.

W 2. Lidze Żużlowej jest tylko jedna para, która przy co najmniej trzech wspólnych wyjazdach na tor zawsze zjeżdżała z toru jako zwycięska. Mowa tutaj o duecie drużyny ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz: Brzozowski-Grajczonek. Wspomniana para w Rawiczu wspólnie zdobyła trzynaście punktów przy pięciu „oczkach” rywali.

Z seniorskim numerem w Rawiczu wystartował Szymon Szlauderbach, który zdobył zaledwie dwa punkty w trzech startach. Fakt ten może dziwić, ponieważ w zeszłym sezonie średnia biegowa tego zawodnika, nie wliczając wyścigu juniorskiego, wynosiła 1,550.

Ciekawym osiągnięciem w Opolu popisał się zawodnik poznańskich „Skorpionów” Michał Curzytek, który w trzech biegach zanotował trzy literki. Bardzo rzadko spotykanym wydarzeniem są jednak aż dwie taśmy przez jednego zawodnika. W zeszłym sezonie dwa falstarty w jednym meczu zanotował zawodnik rzeszowskiej Stali Aureliusz Bieliński. Co ciekawe, na przestrzeni całego roku 2018 wszyscy zawodnicy poznańskich „Skorpionów” zanotowali dwie taśmy. W tym roku by ten wynik wyrównać, wystarczyło ledwie siedem biegów.

Facebook Comments Box
.