Charakterystyka żużlowców – SGP 2019

W ostatnim artykule scharakteryzowałem żużlowców PGE Ekstraligi pod względem ich skuteczności na starcie i na dystansie. Podobna analiza została tym razem przeprowadzona dla uczestników cyklu Grand Prix 2019.

Mniejsza liczba zawodników sprawia, że poniższy wykres jest klarowniejszy od swojego odpowiednika z PGEE. Nie zmienia się za to trójka, która może pochwalić się najlepszymi statystykami. Najskuteczniejszy na dystansie ponownie okazał się Leon Madsen (23%), który wyraźnie wyprzedził swoich rywali na czele z Bartoszem Zmarzlikiem (13%). Polak nadrobił straty lepszą skutecznością na starcie, ale w tym zestawieniu brylował Emil Sajfutdinow (67%). To nie przypadek, bo Rosjanin miał drugi wynik SST w PGE Ekstralidze (70%), ustępując tylko Jasonowi Doyle’owi.

Ciekawym przypadkiem jest Fredrik Lindgren. Szwed zanotował identyczne(!) skuteczności w PGE Ekstralidze i Grand Prix (SST = 55%, SDY = 4%). Powtarzalność nie była mocną stroną Janusza Kołodzieja, który w porównaniu do meczów ligowych stracił w mistrzostwach świata 35 p.p. skuteczności na starcie i 10 p.p. skuteczności na dystansie.

Facebook Comments Box