Jedziemy z #trojkanakolejke!

W sobotę startuje PGE Ekstraliga, a to oznacza, że żużlowi kibice po raz czwarty zmierzą się w naszej ulubionej grze – #trojkanakolejke.

Zasady gry pozostają niezmiennie proste. Na każdą rundę PGE Ekstraligi należy nominować trzech zawodników, których punkty z bonusami będą liczone do dorobku uczestnika. Należy pamiętać jedynie o tym, że każdy z żużlowców może być tylko raz wybrany w trakcie trwania całej rundy zasadniczej. Identyczna zasada obowiązuje potem podczas play-offów. Swoje typy można umieszczać na Twitterze (przy wpisie należy dopisać tag #trojkanakolejke, bez niego wybór nie będzie ważny) lub na grupie na Facebooku. Poniżej przykład prawidłowego zgłoszenia wybranej trójki na Twitterze.

Biorąc pod uwagę opinie uczestników, w tym roku nastąpi jedna zmiana dotycząca terminu zgłoszenia swoich typów. Usuwamy zapis mówiący o tym, że będzie można to zrobić tylko i wyłącznie do godziny rozpoczęcia pierwszego meczu w danej kolejce. Typy po tym terminie zostaną dopuszczone, ale każdy spóźnialski gracz otrzyma -10 punktów kary. W tych zgłoszeniach będzie można postawić tylko na zawodników, których spotkanie się jeszcze nie rozpoczęło.

W przypadku wyjątkowych sytuacji takich, jak np. przełożenie meczu i kontuzja wybranego zawodnika, wymiany będą dozwolone po wcześniejszej informacji od organizatora umieszczonej pod #trojkanakolejke.

Gracze zapisani do naszego newslettera ponownie będą mogli otrzymać prezent w postaci pliku Excel, pomagającego w zabawie. Arkusz pomoże w wyborze, prezentując średnie danego zawodnika na każdym torze PGE Ekstraligi w latach 2016-20. Uczestnicy poprzedniej edycji będą mogli ponadto porównać swoje wyniki do tych z zeszłego roku. Nowa wersja w pliku zostanie udostępniona w najbliższych dniach.

Facebook Comments Box