Lindgren najlepszy na dystansie w Malilli

Fredrik Lindgren dosłownie latał w sobotę po torze w Malilli. W szóstym biegu w sobie tylko znany sposób uniknął kolizji z upadającym Patrykiem Dudkiem, a w decydujących wyścigach nabierał kosmicznych prędkości pod samą bandą i po siedmiu latach przerwy wygrał domową rundę Grand Prix.

Trzeci zawodnik zeszłorocznych mistrzostw świata mógł pochwalić się także najlepszym bilansem na dystansie podczas sobotnich zawodów. Lindgren wyprzedził pięciu zawodników, dając się pokonać tylko raz. Niewiele gorszy wynik zanotował Leon Madsen (+3, 5-2), który został samodzielnym liderem cyklu. Duńczyk konsekwentnie wyprzedzał rywali przy krawężniku, pozbawiając w ten sposób punktów Macieja Janowski (dwukrotnie) i Bartosza Zmarzlika. Madsen zachował 100% skuteczność w półfinałach i już po raz piąty w tym sezonie zameldował się w wielkim finale. Skuteczna jazda w najważniejszych wyścigach to jego największy atut, co pokazuje poniższy podział wszystkich punktów na zdobyte w rundzie zasadniczej oraz w biegach 21-23.

1. Leon Madsen 75 (54+21)
2. Bartosz Zmarzlik 69 (57+12)
3. Emil Sajfutdinow 68 (61+7)
4. Martin Vaculik 68 (54+14)
5. Fredrik Lindgren 63 (50+13)
6. Patryk Dudek 61 (52+9)

Trzecie miejsce w Malilli zajął Maciej Janowski, który ponownie awansował w klasyfikacji generalnej. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie trzy rundy, najwięcej punktów zgromadzili Martin Vaculik i właśnie Janowski (po 40). Słabszy turniej spowodował, że z ósemki wypadł Janusz Kołodziej, którego wyprzedził Artem Laguta. Rosjanin po raz drugi w karierze zwyciężył w rundzie zasadniczej i wspólnie z Fredrikiem Lindgren zanotował największa zdobycz w Malilli – 16 punktów.